Зеленський підписав указ про передачу сільгоспземель у комунальну власність

15:49, 15.10.2020
Зеленський підписав указ про передачу сільгоспземель у комунальну власність

Загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі

Президент Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.

 

Як інформує УМ, про це він заявив під час виступу на земельному форумі «Земля — народу».

 

«Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності», — сказав Зеленський і підписав відповідний документ.

 

Президент підкреслив, що 26 жовтня усі новостворені громади мають отримати землю у комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для розвитку та добробуту своїх громад.

 

За його словами, загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі.

 

«Ми повертаємо землі людям, з центру — на місця. Це логічно і, головне, це справедливо», — запевнив глава держави.

 

 

Як повідомляла УМ, раніше народні депутати України, при заблокованій трибуні й крики “Ганьба!”, ухвалили в першому читанні законопроект 2178-10 щодо запровадження ринку землі.

 

Як повідомляла УМ, відповідно до останніх соціологічних опитувань групи «Рейтинг», 73% українців не підтримують запровадження ринку землі.  У вересні опитування про ставлення до ринку землі проводив фонд «Демократичні ініціативи». Відповідно до результатів цього опитування, 56% громадян підтримували право українців на продаж землі, а 28% були проти цього.

 

Зеленський запевнив аграріїв, що після земельної реформи купувати й продавати землі сільськогосподарського призначення зможуть тільки українські громадяни та вітчизняні компанії.

 

20 грудня 2018 року Верховна рада схвалила продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Законопроект №9355-5 підтримав 231 народний депутат.

 

Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі.

 

Раніше Зеленський обіцяв, що в поточному році в країні буде проведено земельну реформу, а в 2020 - запрацює ринок землі. Водночас повідомлялося, що у Зеленського планують продовжити мораторій на продаж сільгоспземлі до липня-2020.