«Північний потік-2»: США закликали ФРН «припинити годувати звіра»

09:35, 27.05.2020
«Північний потік-2»: США закликали ФРН «припинити годувати звіра»

США, низка європейських держав, а також Україна виступають проти будівництва газопроводу "Північний потік - 2".

Посол США у Німеччині Річард Гренелл стверджує, що Сполучені Штати готові запровадити нові санкції через газопровід "Північний потік - 2" найближчим часом. І закликав уряд ФРН переосмислити свою політику щодо Росії та "припинити годувати звіра".

 

Як передає «Україна молода», про це пан Гренелл заявив у інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt.

 

За словами дипломата, законопроєкт "може бути ухвалений швидко, попри виборчу кампанію" в США.

 

Подальші штрафні заходи "знаходять підтримку серед усіх партій", наголосив дипломат, який кількома днями раніше зустрівся з сенаторами і конгресменами в США. Посол не уточнив, в чому полягатимуть можливі санкції.

 

За версією видання, мова може йти про обмежуючі заходи щодо фірм, які обслуговують газопровід, або компаній, які будуть приймати російський газ.

 

Крім того, Гренелл закликав федеральний уряд ФРН переосмислити свою політику щодо Росії. Німеччині слід "припинити годувати звіра", в той час як НАТО не отримує достатню фінансову підтримку від німецької сторони, заявив посол.

 

У свою чергу, офіційний Берлін висловив заклопотаність твердженнями американської сторони. Представниця міністра економіки та енергетики ФРН Петера Альтмаєра заявила: "Час, коли пандемія чинить величезний тиск на країни в усьому світі, не підходить для того, щоб розкручувати спіраль ескалації і погрожувати подальшими екстратериторіальними, тобто такими, що суперечать міжнародному праву, санкціями".

 

Нагадаємо, газопровід повинен бути прокладений по дну Балтійського моря паралельно з уже існуючим "Північним потоком".

 

Країни, через територіальні води яких проходить "Північний потік - 2" (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Данія), дозволили прокладку труб. США, низка європейських держав, а також Україна виступають проти будівництва газопроводу. На їхню думку, він посилить залежність Європи від поставок російського газу.

 

Роботи з будівництва "Північного потоку-2" на сьогодні призупинені через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності в грудні 2019 року і передбачають заборону на в'їзд до Сполучених Штатів для представників цих компаній, а також замороження будь-яких активів на території країни.

 

Утім, глава Міненерго Росії Олександр Новак запевнив, що будівництво газопроводу буде завершено до кінця 2020 року і вказав, що для закінчення будівництва можна задіяти судно "Академік Черський". На початку травня судно, що належить дочірній компанії "Газпрому", встало на якір в акваторії німецького порту Мукран.