Перша RCH 155 «пішла»: Україна отримала від Німеччини одну із 54-х обіцяних гаубиць
Першу нову колісну гаубицю RCH 155 Україні передав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Всього заплановано передати Україні 54 гаубиці цього типу. >>
Карантин змінив життя мільйонів українців та у сієїУкраїни загалом. Через карантинні обмеження економіка відновлюватиметься не т ак швидко. А це впливатиме на фінансове життя українців.
У Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз "Україна у 2020-2021: Наслідки пандемії". За прогнозами, мінімальна зарплата в Україні залишиться протягом року на рівні 4 723 гривні. Ймовірно, у 2021 "мінімалка" зросте до 5 134 гривень. Проте купівельна спроможність зменшиться.
За різними оцінками у 2020 році безробіття сягатиме від 9,4 до 12%. За прогнозом НБУ, у квітні-червні рівень безробіття зросте до близько 12%.
"Безробіття буде тривалим у зв’язку із значним падінням економіки та суттєвими структурними змінами. Мігранти повільно повертатимуться до місць роботи за межами України", - йдеться у консенсус-прогнозі Мінекономрозвитку.
У 2021 передбачають певне зниження рівня безробіття – до 9,1%.
Очікують, що інфляція у 2020 становитиме 7%. Зважаючи на те, що зарплати підіймати не збираються, а більшість українців в опитуваннях стверджують, що їх дохід навпаки знизився, це означає, що купівельна спроможність українців знизиться.
На додачу, впаде гривня, а тому все, що прикріплено до валюти стане дорожчим для українців. Гривня увійшла у 2020 з курсом 23,68 щодо долара, а за прогнозами вийде з курсом 29,50.
Понад 85% опитаних експертів вважають, що на кінець року рівень бідності населення збільшиться на 10-20% у порівнянні з рівнем бідності станом на початок року.
Цьогоріч на економіку України чекає падіння – 4,2% та зменшення інвестицій на 14,8%. Прогнозують, що наступного року Україна буде відновлюватися від кризи, але вона все одно не досягне свого допандемічного рівня. Економіка зросте на 2,4%, а обсяг інвестицій – на 6,9%.
Серед найбільших загроз для економічного відновлення в Україні на першому місці на думку експертів – тривале продовження та посилення внутрішніх карантинних заходів, друге місце розділили два фактори: відсутність чіткого антикризового плану заходів з підтримки економіки і громадян в період пандемії, глибоке падіння економічної активності в країнах – основних торговельних партнерах України, відповідно значне погіршення кон’юнктури на світових товарних ринках.
Основні зовнішні ризики на 2020 рік: дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталу; звуження зовнішніх ринків збуту через високу конкуренцію; нова світова криза (внаслідок руйнування усталених виробничих зв’язків, банкрутства ряду промислових виробників в країнах ЄС/світі); друга хвиля пандемії COVID-19 у світі; вихід нерезидентів з ОВДП.
Як повідомляла "УМ", Офіс президента прозвітував про витрати коштів з Фонду щодо боротьби з COVID-19.
Водночас, керівництво держави вирішило скасувати другий етап медичної реформи. Детальніше читайте у матеріалі УМ "Безкоштовних пологів не буде".
Першу нову колісну гаубицю RCH 155 Україні передав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Всього заплановано передати Україні 54 гаубиці цього типу. >>
Із 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти >>
Служба безпеки викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали рф обходити санкції на експорт енергоносіїв. >>
Міністр оборони Канади Білл Блер на засіданні Контактної групи з питань оборони України («Рамштайн») оголосив, що його країна виділить близько $303 мільйони на військову допомогу Україні. >>
Про це пишуть у грудневому номері The Economist. Фінансові підсумки 2024 року досить цікаві. >>
Смертність бджіл в Україні 2024 року на контрольованій території становила 20-25%, це значно вище за показники до повномасштабної війни та пояснюється несприятливими погодними умовами навесні та влітку, які призвели до скорочення площ медоносних рослин. >>