Банк Англії знизив відсоткову ставку майже до нуля

17:03, 20.03.2020
Банк Англії знизив відсоткову ставку майже до нуля

Наступне засідання Комітету грошово-кредитної політики Банку Англії заплановане на 25 березня.

Банк Англії на екстреному засіданні 19 березня ухвалив рішення про зниження ключової відсоткової ставки у країні до 0,1% річних - найнижчого рівня в історії.

 

Про це йдеться у заяві банку.

 

Крім зниження ставки, Банк Англії вирішив ввести нову програму підтримки економіки на 200 мільярдів фунтів стерлінгів.

 

"Комітет грошово-кредитної політики Банку одноголосно проголосував за зниження ставки до 0,1%. Також Комітет одноголосно проголосував за введення програми підтримки економіки на 200 млрд фунтів на додаток до діючої програми на 645 млрд фунтів", - йдеться у повідомленні.

 

Наступне засідання Комітету грошово-кредитної політики Банку Англії заплановане на 25 березня.

 

Нагадаємо, федеральна резервна система США на позаплановому засіданні 15 березня екстрено знизила базову процентну ставку на 1 процентний пункт - до цільового діапазону 0-0,25%.

 

Загострення ситуації із коронавірусом спричинило 12 березня найбільший обвал індексів (Dow Jones, S&P 500) на фондовому ринку США із 1987 року. 

 

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію у зв'язку з поширенням у світі коронавіруса Covid-19.

 

Фондові індекси країн Західної Європи впали до мінімуму з лютого 2016 року в четвер за підсумками засідання Європейського центрального банку (ЄЦБ); торги у США зупиняли вдруге на цьому тижні.

 

Найдовший в історії "ринок биків", який розпочався в США 9 березня 2009 року, завершився.

 

Як заявила очільниця Європейського центробанку Крістін Лагард, через коронавірус Європу очікує економічний шок 2008 року, якщо країни ЄС не приймуть термінових заходів у відповідь на поширення вірусу.

 

11 березня Банк Англії екстрено знизив базову процентну ставку на 0,5 процентного пункту – до 0,25%.

 

3 березня Федеральна резервна система США позапланово знизила процентну ставку на 0,5 процентного пункту в спробі згладити наслідки для економіки від епідемії коронавірусу.