Нобеля-2018 з економіки присудили за дослідження інновацій та клімату

14:42, 08.10.2018
Нобеля-2018 з економіки присудили за дослідження інновацій та клімату

Нобелівська премія з економіки знову дісталася американцям

Нобелівський комітет присудив премію Шведського національного банку пам'яті Альфреда Нобеля з економіки американцям Вільяму Нордхаусу і Полу Ромеру.
 
Премію вченим вручили за дослідження впливу інновацій та клімату на економічне зростання.
 
Нордхаус розробив економічні моделі і методи для дослідження впливу кліматичних змін, Ромер - досліджував вплив технологічних інновацій на економіку.
 
"Вчені розробили методи вивчення найбільш фундаментальних і невідкладних проблем нашого часу: тривалого стійкого зростання світової економіки і добробуту населення планети", - йдеться у повідомленні на офіційному сайті премії.
 
Нордхаус став першою людиною, яка підготувала кількісну модель, що описує глобальну взаємодію між економікою та кліматичними змінами. Його модель використовується для вивчення наслідків політики в області кліматичних змін. Зокрема, для дослідження впливу податків на викиди вуглецю.
 
Роботи Ромера заклали основу теорії ендогенного зростання в економіці.
 
Премія з економіки, на відміну від 5 інших Нобелівських премій - з медицини, фізики, хімії, літератури і премії миру, - не була заснована самим Альфредом Нобелем в 1901 році. Її заснував Банк Швеції в 1968 році з нагоди свого 30-річчя.
 
З тих пір фінансова організація щорічно відраховує Нобелівському комітету суму, рівну розміру премії. Сама нагорода називається премією Державного банку Швеції пам'яті Альфреда Нобеля. Розмір Нобелівської премії - 9 млн крон, тобто трохи більше 1 млн доларів.
 
Відзначимо, 2017 року Нобелівську премію з економіки отримав також американець - Річард Талер із Чиказького університету. Він отримав нагороду за внесок у вивчення поведінкової економіки. Вчений пов'язав економіку і психологію, вивчивши чинники, які впливають на витрати людей.