«Ноосфера» на «Академіку Вернадському»: український криголам прибув на антарктичну станцію, фото

20:12, 05.01.2025
«Ноосфера» на «Академіку Вернадському»: український криголам прибув на антарктичну станцію, фото

Флагман українського науково-дослідницького флоту «Ноосфера» прибув на нашу станцію «Академік Вернадський». (Фото: Фейсбук Національний антарктичний науковий центр)

На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера».

 

Як інформує УМ, про це Національний антарктичний науковий центр повідомив у Фейсбуці.

 

Зазначається, що це перший приїзд судна до української станції в межах четвертого антарктичного сезону, а загалом їх планується кілька.

 

«Дорогою до станції вдалося успішно обійти всі циклони, і навіть “Дрейк” цього разу не був занадто бурхливим, максимальна висота хвиль становила 3-4 метри», - зауважив капітан «Ноосфери» Павло Панасюк.

 

Як зазначили в НАНЦ, судно доставило на «Вернадський» технічну команду, яка має провести невідкладні роботи з модернізації станції, розпочаті ще до повномасштабного вторгнення.

 

 

Зокрема, цього сезону мають замінити систему каналізації та світильники, а також розширити майданчик для метеодосліджень.

 

За словами полярників, нині триває розвантаження судна, після чого воно вирушить до чилійського порту Пунта-Аренас для продовження антарктичної місії.

 

 

У середині грудня криголам «Ноосфера» вирушив у четвертий антарктичний сезон. Як і всі попередні, він проводиться у співпраці з Польською антарктичною програмою.

 

У НАНЦ підкреслили, що цей сезон є найбільш міжнародним з усіх попередніх. У ньому заплановані колаборації з США та Іспанією, спільні дослідження з Чехією, а також виконання двох проєктів Європейського Союзу в межах програми «Горизонт Європа».

 

 

«Ноосфера» (до 2021 року - RRS James Clark Ross) - українське науково-дослідне судно-криголам, флагман українського науково-дослідного флоту. Належить Національному антарктичному науковому центру. Колишній флагман Британської антарктичної служби. Україна придбала судно в серпні 2021 року.

 

 

Як повідомляла УМ, Антарктида «зеленіє» із надзвичайною швидкістю через «нагрівання» клімату.