ПРИКОЛИ про анестезіологів
Одесит відвідує друга перед операцією: >>
Євген Клопотенко: "Я завжди готовий визнавати свої помилки. Тому мої щирі вибачення всім істинно віруючим українцям чиї почуття я зачепив". (Фото: Фейсбук Євген Клопотенко)
На хвилю хейту, що виникла через зйомки кулінарного шоу Євгена Клопотенка в Трапезній палаті Лаври, відреагувала адміністрація Національного заповідника Києво-Печерська Лавра.
Як інформує УМ, відповідну заяву адміністрації заповідника оприлюднено 16 грудня у Фейсбуці.
Вони пояснили, що захід проходив у історичній частині комплексу, не порушуючи законодавства, а також закликали бути уважними до провокацій. У свою чергу, Клопотенко вибачився перед віруючими та поділився своїми думками щодо відродження українських традицій.
Адміністрація Національного заповідника Києво-Печерська Лавра відреагувала на хейт, який виник навколо кулінарного шоу, яке знімав відомий український шефкухар Євген Клопотенко у трапезній храму. Звернення адміністрація оприлюднила на офіційній сторінці в Фейсбук.
Так, дирекція вирішила роз'яснити ситуацію, яка викликала обурення та обговорення в суспільстві.
Вони пояснили, що захід проходив у Трапезній палаті, яка є історичною частиною архітектурного комплексу та з моменту свого заснування в кінці XIX століття слугувала місцем спільної трапези.
"Ця зала не є храмом та завжди використовувалася для проведення урочистостей: духовних, культурних і освітніх. Це повністю відповідає чинному законодавству й вимогам експлуатації пам'яток історії та культури, а також жодним чином не шкодить живопису XX століття", — пояснив генеральний директор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко.
Він додав, що адміністрація шкодує, що ця подія викликала непорозуміння та могла зачепити релігійні почуття вірян. Генеральний директор додав, що Києво-Печерська Лавра є сакральним місцем для кожного українця, і вони завжди прагнуть дотримуватися балансу між збереженням духовної спадщини та її популяризацією.
"Росія і проросійські сили системно використовують Лавру у своїй пропаганді та ІПСО для розпалювання суперечок та розколу серед українців. Ми закликаємо всіх перевіряти інформацію, а також бути уважними до провокацій, які часто поширюються ворогом. Адміністрація Заповідника завжди готова до відкритого діалогу й продовжить працювати над тим, щоб цей сакральний простір залишався місцем духовного єднання, збереження історичної спадщини та культурного збагачення", — резюмувала адміністрація.
У свою чергу Євген Клопотенко написав 16 грудня на своїй сторінці у Фейсбуці "декілька думок та висновків з подій останніх днів".
"- Я завжди готовий визнавати свої помилки. Тому мої щирі вибачення всім істинно віруючим українцям чиї почуття я зачепив.
- Востаннє зіркою прес-конференції пропагандистки захарової я ставав під час боротьби за борщ. Від того, що українська нація існує (і існує набагато довше московитів), має власну ідентичність та відроджує її на болотах неймовірно підгорає.
- Ворог витрачає неймовірні зусилля, щоб роз’єднати нас, викидаючи сотні фейків у інфопростір. Але в нього нічого не вийде!
- російські ботоферми, сплячі агенти, пропагандисти дуже швидко мобілізуються та діють злагоджено. Якби українське суспільство діяло так само рішуче та було об’єднане, ніяких бойко та шаріїв у нашому інфопросторі не існувало б, а всі агенти кремля вже сиділи б у в’язниці з вироками за зраду країні.
- Випуск “Реальної історії” про традиційний український різдвяний стіл вже набрав майже 150 тис. переглядів. Дізнаватись реальну історію своєї нації, плекати традиції свого роду та відроджувати їх, дізнаватися більше про своє минули, щоб будувати майбутнє. Це те, що сьогодні важливо, як ніколи.
- По моїм особистим відчуттям за роки панування УПЦ МП, церква дуже відділилася від людей. Багато хто жив зі страхом зробити щось не так, тому просто оминав храми. Зараз, коли Києво-Печерську Лавру хоч і частково, але звільнили від гніту московії, я хочу, щоб ви завітали у цей неймовірний заповідник - це наша з вами історія, наша спадщина, якою варто пишатися.
- Архіви Лаври неймовірні. Ворог багато десятиліть намагався це приховати та знищити. Вони зберігають тисячі невідомих нам донині фактів та історії. Плекайте своє, дізнавайтесь нове та ділиться цими знаннями зі світом!
- Зло нас не зломить, якщо ми випромінюватимемо світло. Тому давайте ділитися любов’ю!", - зазначино в дописі відомого українського кулінара.
Як повідомляла УМ, «Києве мій»: кухар Клопотенко перепросив за критику гімну столиці.
Одесит відвідує друга перед операцією: >>
Крістіна Марія Агілера народилася 18 грудня 1980 року. >>
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Історію симпатичної дівчини, яка несподівано опиняється в центрі захопливої авантюри, пов’язаної з мистецтвом, розповідає стрічка «Коли ти вийдеш заміж?». >>