Доспівалася: у Повалій конфіскували права на 9 пісень та елітне авто
Запроваджено санкцію проти народної артистки України та зрадниці Таїсії Повалій: з неї стягнуто в дохід держави автомобіль та права на 9 пісень. >>
У нью-йоркському музеї з’явився невідомий твір, написаний рукою композитора Шопена — перша подібна знахідка за понад півстоліття. (Фото: Morgan Library & Museum,)
У Нью-Йорку куратор Бібліотеки і музею Моргана знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена.
Як інформує УМ, про це повідомило видання The New York Times.
Робінсон Макклеллан знайшов рукопис навесні цього року глибоко в сховищі, серед листівок і листів відомих художників і композиторів. Предмет № 147 виявився музичним записом — тьмяний і невеликого розміру, з назвою «Вальс» та маленьким підписом «Шопен» згори.
Макклеллан і сам є композитором, але цей твір Шопена не впізнав. Він сфотографував рукопис і відтворив вальс удома на цифровому піаніно. Знайдений вальс був «вибуховим» — починався тихими, дисонуючими нотами, які виливалися в різкі акорди.
Тож Макклеллан надісав фотографію музичного запису провідному досліднику Шопена в Університеті Пенсільванії Джеффрі Каллбергу, і той заявив, що ніколи не бачив цей твір.
Перевіривши папір і чорнило рукопису, проаналізувавши почерк і музичний стиль, а також проконсультувавшись із зовнішніми експертами, фахівці погодилися — цей твір, скоріш за все, невідомий вальс Фредеріка Шопена. Імовірно, він написав вальс у 1830—1835 роки, коли йому було 20—25 років.
Вальс відрізняється від інших робіт Шопена, але в ньому присутні характерні риси композитора, тож у справжності твору фахівці не сумніваються. Він складається з 48 тактів із повторенням і триває 80 секунд. Незважаючи на короткість, твір завершений.
«Це не найскладніший твір Шопена, але це один із найавтентичніших шопенівських творів, який можна собі уявити», — зазначив піаніст Лан Лан, який зіграв вальс для The New York Times у Steinway Hall на Мангеттені.
Професор музики в Кембриджському університеті Джон Рінк каже, що рукопис твору може відображувати уяву Шопена, творчий спалах, перш ніж він встиг опрацювати ідею. За життя композитор замалював помилки каракулями та пламями чорнил і казав друзям, що хоче, щоб його твори знищили після смерті. Однак піаніст Стівен Гаф зазначає — Шопен міг бути в захваті від думки, що його музику досі обожнюють.
Фредерік Шопен народився в польському селі Желязова-Воля в 1810 році. З 12 років він грав на фортепіано, а в 20 років переїхав до Франції і 22 дав свій перший концерт у Парижі. За своє життя він написав близько 250 творів, серед яких, за припущеннями експертів, 28 вальсів. Він помер у 39 років у Парижі, імовірно, від туберкульозу.
Як повідомляла УМ, Композитор Мортен Єссен представив присвячену українцям сюїту в 20 містах Данії.
Запроваджено санкцію проти народної артистки України та зрадниці Таїсії Повалій: з неї стягнуто в дохід держави автомобіль та права на 9 пісень. >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>
Пʼятий випробувальний політ космічного корабля Starship із Техасу провела компанія SpaceX. Цього разу SpaceX вдалося спіймати перший ступень ракети-носія SpaceX Super Heavy з допомогою стартової башти. >>
Культовий італійський співак Андреа Бочеллі отримав запрошення знову відвідати Україну від міністра культури України Миколи Точицького під час зустрічі у Неаполі. >>
Першу пісню з нового україномовного альбому випустив славнозвісний гурт Океан Ельзи: пісня має назву "Мукачево". >>
Всесвітньо відомий шведський гурт ABBA, який був на піку слави у 80-роках, попросив кандидата в президенти США Дональда Трампа не використовувати їхню музику в передвиборчій кампанії. >>