«Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний»: НБУ ввів у обіг нову пам'ятну монету

14:29, 26.04.2024
«Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний»: НБУ ввів у обіг нову пам'ятну монету

Це четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. (Фото: Фейсбук Національний банк України)

Відсьогодні в обіг введено пам’ятну монету "Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний" – Нацбанк присвятив її до 38-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

 

Як інформує УМ, про це 26 квітня повідомили на сайті НБУ та на сторінці Фейсбук банку.

 

Зазначається, що це четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника.

 

"На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лелеку чорного, над яким угорі – пташенята в гнізді.

 

На аверсі – в центрі розміщено символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак "Радіаційна загроза", оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося та бурого ведмедя", – йдеться в повідомленні.

 

В НБУ пояснили, що лелека чорний – це рідкісний птах, який став одним із своєрідних символів відродження життя в Чорнобильській зоні. Лелека чорний занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку, охороняється Бернською і Боннською конвенціями.

 

Додається, що наразі його популяція на території Чорнобильського заповідника зростає. Це свідчить про відновлення екосистеми регіону, та про те, що заповідник стає осередком біорізноманіття навіть в умовах радіаційного забруднення.

 

Номінал пам’ятної монети, яка виготовлена з нейзильберу, – 5 грн. Вона. Тираж – 40 000 шт. (у тому числі 20 000 шт. у сувенірному пакованні).

 

Як повідомляла УМ, Нацбанк 1 березня ввів в обіг нову пам’ятну монету "Батьківське щастя".