«Ноосфера» на «Академіку Вернадському»: український криголам прибув на антарктичну станцію, фото
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Нещодавно виявлені великі черв’яки-хижаки правили морями як перші м’ясоїдні тварини на Землі (Фото: Science Advances.)
Скам'янілості раніше невідомого виду хижих черв'яків виявили вчені в Північній Гренландії. Вони були ключовою частиною екосистеми близько 518 мільйонів років тому.
Цей вид став новим для науки, тому науковці дали йому назву Timorebestia, що в перекладі з латині означає "жахливі звірі".
Як інформує УМ, про це повідомило агенство CNN із посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Science Advances.
Черв'яки-хижаки сягали майже 30 сантиметрів у довжину і були одними з найбільших морських тварин у період, який називають раннім кембрійським. По боках тіла у них були плавці, а їхні голови мали довгі вуса та масивні щелепи.
Життя цих древніх хижаків в океані, ймовірно, могло тривати від 10 до 15 мільйонів років, і в морському середовищі їм не було рівних.
"Вид Timorebestia був гігантом свого часу і був на вершині харчового ланцюга. Це робить його еквівалентним за важливістю до деяких провідних хижаків у сучасних океанах, зокрема акул і тюленів", – каже старший автор дослідження доктор Джейкоб Вінтер.
У кембрійський період, коли з'явилися ці хижаки, "тварини вперше вибухово еволюціонували". Це мало величезний вплив на цикли вуглецю та поживних речовин, а також на темпи еволюції, додає Вінтер.
Вчений також зауважує, що черв'яки-хижаки є далекими родичами набагато менших сучасних стрічкових черв'яків, які харчуються зоопланктоном.
Вивчивши скам'янілості, команда виявила у травній системі Timorebestia залишки ізоксісів – морських членистоногих. Їх черв'яки-хижаки поїдали у великих кількостях.
За словами дослідників, вивчення Timorebestia допоможе з'ясувати еволюційну хронологію черв'яків від півмільярда років тому до наших днів.
Як повідомляла УМ, німецькі палеонтологи виявили в своїй країні незвичайну скам'янілість Юрського періоду.
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Серйозну вразливість у безпеці нейромереж виявили дослідники: вони показали, що моделі штучного інтелекту можна красти, аналізуючи електромагнітні сигнали пристроїв, на яких вони працюють. >>
Перший в країні словник термінів, присвячений штучному інтелекту, презентувало Міністерство цифрової трансформації України. >>
Дослідники виявили 27 нових видів ссавців, риб, земноводних та метеликівУ джунглях Перу. Пошуки відбувалися у віддаленому густонаселеному регіоні, де науковці не очікували знайти значного біорізноманіття. >>
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>