Віктор Ющенко пригостив Шона Пенна медом з власної пасіки
Голлівудський актор та режисер Шон Пенн зустрівся із третім президентом Віктором Ющенком під час чергового візиту до України. >>
Одна з українських традицій на Зелені свята — дівчата плели вінки з берези, прикрашали їх хрестами і дарували одна одній. (Фото з відкритих джерел)
Зелені свята, Зелені святки, Троїцькі свята, Русалії: перед Трійцею розпочинався святково-обрядовий комплекс та завершувався після неї.
Різні обряди, які стародавні слов'яни проводили в Троїцько-семицький період ще до приходу християнства, знаменували прощання з весною і зустріч літа.
Про це повідомляє Україна молода.
За три дні до Трійці починається Семицький тиждень, який відкриває день, відомий як Трійця померлих або Семик. Ця дата розраховується від Великодня і припадає на 47 день (сьомий четвер) після Дня Воскресіння Христового, тому і називається Семик. У 2023 році християни східного обряду відзначали Великдень 16 квітня, відповідно Семицький тиждень розпочався у четвер, 1 червня.
Русальний тиждень 2023 починається безпосередньо після Трійці і називається Троїцький тиждень, а також Зелений тиждень, Троїцькі святки, Зелені свята, Русальниця.
На початку Семицького тижня наші предки поминали людей, які померли поганою смертю: страчених, що наклали на себе руки, потопельників, убитих лиходіями, померлих від хвороб. Стародавні слов'яни вірили, що на Трійцю померлих душі людей, які загинули не своєю смертю, виходять у світ живих.
Поминки по так званих заложних небіжчиках було можна проводити лише раз на рік. У Семик прибирали на могилах, прикрашали їх березовими гілками, приносили на кладовища частування, щоб вшанувати померлих.
Також наші предки вірили, що жінки, які потонули в річці, перетворювалися на русалок. На їхню пам'ять по воді пускали опудало з соломи і трави, або спалювали його в полі.
Важливий обряд, що проводився в Троїцько-семицький період, називався кумління. Незаміжні дівчата або бездітні жінки плели вінки з берези, прикрашали їх хрестами і дарували одна одній. Отримавши вінок, дівчина ставала кумою дарувальниці, яка хоче вийти заміж або народити дитину.
У Троїцький тиждень влаштовували гуляння, співали пісні, водили хороводи. Якщо хороводи водили у беріз, дерева прикрашали намистом, стрічками або хустками. Знахарі збирали й заготовляли лікувальні трави для відварів, настоїв і сухих зборів, оскільки на Зелені свята рослини насичені магічними властивостями.
Згідно з повір'ями, на Зелені свята, особливо опівночі та опівдні, потрібно остерігатися відкритої води, тому що якраз в цей час з неї виходять русалки. Якщо вони захочуть, то потягнуть з собою на дно простака, який опинився поруч.
Тому головні заборони на Троїцькі святки стосуються води:
· не можна плавати у відкритих водоймах;
· не можна мити підлогу;
· не можна прати одяг.
Крім того, не можна працювати на городі або в квітнику, в'язати і шити, займатися іншим рукоділлям. А ще - не можна поодинці ходити в ліс, щоб його міфічні мешканці не заманили та не потягли з собою назавжди.
Також наші предки вірили, що якщо на Зелені святки розквітає бузок - то це до багатих грибів, якщо роса довгий час не висихає - це до грози, якщо пройде дощ - це до посушливого місяця.
Як повідомляла УМ, цьогоріч День Святої Трійці відзначатимуть 4 червня. На це свято люди завжди прикрашають свої оселі та храми гіллям, травами та квітами, виголошуючи подяку Богу.
Голлівудський актор та режисер Шон Пенн зустрівся із третім президентом Віктором Ющенком під час чергового візиту до України. >>
Українські православні християни відзначають Яблучний Спас, також відомий як Свято Преображення, 19 серпня. Це свято має символічне значення, яке вказує на закінчення літа і настання осені. >>
В національному одязі народу відображається самосвідомість і дух нації. В ньому відтворюються головні цінності і прагнення людей. Українська вишиванка – один із найкрасивіших національних вбрань світу. >>
Мер Києва Віталій Кличко разом з братом Володимиром привітали киян та всіх українців з Днем Києва. >>
На коронацію короля Чарльза ІІІ 6 травня королівська родина згідно з традицією одягне по дві мантії: державну (Robe of State), яку надягають, коли прибувають до Вестмінстерського абатства і спадкову (Robes of Estate), в яку вбираються, коли від’їжджають. >>
Українські полярники в Антарктиді відсвяткували День соборності України. З нагоди свята злуки українських земель вони вибудували живий ланцюг єдності у сніговому тунелі поруч зі станцією «Академік Вернадський». >>