Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії, але відзначатиме народ України

15:29, 25.07.2022
Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії, але відзначатиме народ України

Борис Джонсон влаштує феєричний пісенний конкурс від імені українців

Європейська мовна спілка визначилася з країною, де відбудеться Євробачення-2023, оскільки в Україні у період воєнних дій такі заходи проводити небезпечно.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомили у EBU. 
 
Наступний конкурс відбудеться у Великій Британії. Місто, де влаштують Євробачення-2023, незабаром оберуть в результаті конкурсної процедури, що розпочнеться цього тижня. Дати проведення конкурсу будуть оголошені згодом.
 
Як відомо, у Євробаченні-2022 перемогла Україна, але на думку EBU, проводити конкурс у країні, де йде війна, занадто небезпечно. 
Велика Британія цього року посіла друге місце в конкурсі. І хоча прем'єр Борис Джонсон вважав, що Євробачення має відбутися саме в Україні, мовна спілка вирішила інакше. 
 
Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що пісенний конкурс Євробачення, який наступного року пройде в його країні, відзначатиме Україну та український народ.
 
Джонсон зазначив, що минулого тижня він домовився із президентом Володимиром Зеленським, що де б не проходило Євробачення-2023, воно має відзначати Україну та український народ.
 
«Оскільки тепер ми приймаємо конкурс, Велика Британія виконає цю обіцянку безпосередньо і влаштує фантастичний конкурс від імені наших українських друзів»,- написав Борис Джонсон.
 
25 липня Європейська мовна спілка та ВВС підтвердили, що пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені цьогорічного мовника-переможця - української телерадіокомпанії Суспільне мовлення.  
 
За домовленістю, BBC має гарантувати, що Україна як цьогорічний переможець буде відзначена та представлена протягом усієї події.
 
Представники Суспільного мовлення співпрацюватимуть із ВВС, щоб розробити та впровадити українські елементи в шоу наступного року. 
 
Як повідомляла УМ, Джонсон хоче здійснити третю поїздку в Україну за час повномасштабного російського вторгнення, щоб побачити президента Володимира Зеленського перед тим, як покине Даунінг-стріт.
Джонсон говорив телефоном з президентом Зеленським у п'ятницю, в розмові він наголосив на "незмінній рішучості" Британії у підтримці України.