Загублений вальс: у Нью-Йорку знайдено 200-річний невідомий твір Шопена, фото
У Нью-Йорку куратор Бібліотеки і музею Моргана знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена. >>
Запуск космічного корабля Crew Dragon з двома астронавтами на борту скасували за лічені хвилини до старту.
Компанія SpaceX змушена була перенести запуск космічного корабля Crew Dragon з двома астронавтами на борту на Міжнародну космічну станцію (МКС) через грозовий фронт, який міг завадити аварійній посадці у разі нештатної ситуації.
Відео невдалого старту корабля транслював youtube-канал NASA в ніч на четвер.
Запуск корабля скасували за 17 хвилин до старту. В ракету-носій вже було закачано паливо і окислювач: гас і рідкий кисень. На жодному етапі при підготовці до старту не виникало ніяких проблем.
Друга спроба запустити Crew Dragon відбудеться 30 травня.
"NASA та SpaceX відклали спробу тестового польоту Demo-2 на Міжнародну космічну станцію з астронавтами Робертом Бенкеном та Дугласом Герлі через несприятливі погодні умови", - зазначили в NASA.
Один з учасників проєкту, фахівець у галузі аеронавтики, український журналіст і письменник Андрій Васильєв (друкується під псевдонімом Дорж Бату) повідомив у Facebook:
«Отже, старт відклали через несприятливі погодні умови. Грозовий фронт на курсі 90 градусів не дав можливості безпечно стартувати, адже у цьому випадку важлива погода не лише над стартовим майданчиком, але й на ділянці можливої аварійної посадки. А вузьке стартове вікно не дало можливості дочекатись, поки хмари розійдуться».
За словами Васильєва, рішення приймалося важко, за 26 хвилин до старту підрозділ NASA, відповідальний за метеорологічні умови ще сумнівався, але за 15 хвилин до старту, отримавши черговий прогноз із зонда, остаточно відклав запуск.
«Отже, наступні вікна: 30 травня о 3:22 PM EDT, або 31 травня о 3:00 PM EDT. У будь-якому разі, сьогодні була чудова передстартова репетиція у бойових умовах. А успішні передстартові процедури, це 50% успіху. Практики забагато не буває», - підсумував експерт.
Запуск Crew Dragon 27 травня до останнього був під питанням через сильний дощ та грозу. За стартом ракети-носія, який не відбувся, з майданчика на мисі Канаверал у Флориді спостерігав президент США Дональд Трамп.
Вперше за 9 років двоє американських астронавтів повинні були відправитися на МКС не на російському "Союзі", а на американському кораблі. Старт ракети, запланований на 30 травня, особливий тим, що вперше політ має відбутися на космічному кораблі приватної компанії.
Апарати Crew Dragon - багаторазові, але за контрактом з NASA для доставки людей на станцію їх використовуватимуть лише одноразово. При цьому SpaceX дозволено використовувати ці ж капсули повторно для вантажних місій на МКС.
У березні 2019 року відбувся перший політ Crew Dragon до МКС - випробувальна місія SpaceX Demo-1. Корабель доставив продукти на станцію і повернув потрібні вантажі на Землю. Замість астронавтів на борту знаходився манекен в скафандрі.
Зазначимо, що вартість відправки одного астронавта на МКС компанією SpaceX обійдеться NASA в 50 мільйонів доларів. "Роскосмос" бере за цю послугу майже вдвічі більше - 90 мільйонів доларів.
У Нью-Йорку куратор Бібліотеки і музею Моргана знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена. >>
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
Нове зображення галактики NGC 4569, або ж Messier 90, розташованої в сузір’ї Діви за 55 мільйонів світлових років від Землі, зробив знаменитий космічний телескоп «Хаббл». Вона одна з небагатьох, які наближаються до нас. >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>
Пʼятий випробувальний політ космічного корабля Starship із Техасу провела компанія SpaceX. Цього разу SpaceX вдалося спіймати перший ступень ракети-носія SpaceX Super Heavy з допомогою стартової башти. >>
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів. >>