Папа Франциск розпочинає та завершує день з українською іконою

08:25, 29.01.2018
Папа Франциск розпочинає та завершує день з українською іконою

Папа Франциск та Верховний архієпископ Святослав Шевчук у Римі (Радіо Ватикану - Українська редакція / Facebook)

Папа Римський Франциск відвідав храм УГКЦ у Римі, базиліку Святої Софії, де розповів про багато моментів, які пов’язують його з Україною, серед іншого про українську ікону з якою він розпочинає та завершує день.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на ЗМІ Ватикану.

Виступаючи перед вірянами, Папа Римський сказав, що розуміє їхній біль за Батьківщину, яка потерпає від війни й економічних труднощів, і закликав їх не втрачати надії.

Понтифік помолився у храмі перед гробницею єпископа Стефана Чміля, який служив місіонером в Аргентині і взяв тоді 12-річного Хорхе Маріо Берґольйо, майбутнього папу Франциска, вівтарним служкою до церкви в Буенос-Айресі.

За словами очільника римо-католицької церкви, від єпископа-українця він дізнався про красу української церковної літургії і навіть почав вчити українську абетку.

Понтифік зізнався, що кожного вечора та кожного ранку бачить святиню, яка нагадує йому Україну.

"Хочу розповісти вам один секрет. Вночі, перед тим, як іти до ліжка, та вранці, коли прокидаюсь, я завжди зустрічаюся з українцями…Щовечора, перед тим, як іти спати, цілую ікону Пресвятої Богородиці, яку мені подарував ваш Верховний Архиєпископ, і зранку також вітаюся з нею. Тож можна сказати, що розпочинаю та завершую день по-українськи", – розповів він.

У своєму зверненні Папа згадав видатних діячів української греко-католицької церкви.

"Він хотів та спорудив цей світлий собор, аби він сяяв, як пророчий знак свободи в роках, коли був заборонений доступ до численних місць культу. Але завдяки пережитим та пожертвуваним Господеві стражданням він приклався до спорудження іншого храму, ще величнішого та прекраснішого, будівлі з живого каміння, якою є ви", - сказав папа Франциск, маючи на увазі Верховного Архієпископа Львівського Йосифа Сліпого.

"А третя постать, яку я хочу згадати – це кардинал Гузар (Любомир - ред) (ми були введені в кардинальський сан того самого дня), який не лише був "Отцем і Главою" вашої Церкви, але й провідником і старшим братом багатьох між вами; Ваше Блаженство, Ви носите його в своєму серці, й чимало людей назавжди запам’ятають його любов, люб'язність та чуйну й молитовну присутність аж до кінця: незрячий, але бачив далеко поза межі цього світу", - нагадав Папа Римський.

Папа Франциск відзначив роль українських жінок, назвавши їх "апостолками милосердної любові та віри".

"За кожним із вас стоїть мама, бабуся, що передала віру. Українські жінки – дійсно героїні", – наголосив він.