Після історичного виступу на «Ролан Гарросі»: Марта Костюк демонструє яскраві успіхи на Уїмблдоні
Трав’яний «шолом» — унікальна подія в світі тенісу та житті кожного тенісиста й тенісистки. >>
Президент МОК Кірсті Ковентрі.
На зимових Олімпійських іграх 2026 року в Мілані та Кортіні-д’Ампеццо російські спортсмени не зможуть виступати під національним прапором навіть у разі укладення мирної угоди між Україною та росією.
Як інформує УМ, про це заявила президентка Міжнародного олімпійського комітету Кірсті Ковентрі в інтерв’ю виданню Corriere della Sera.
За її словами, рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) залишається чинним: російські атлети зможуть брати участь у змаганнях лише в нейтральному статусі та індивідуально.
«На цьому етапі нічого не зміниться щодо вже ухваленого рішення: лише нейтральні атлети й лише в особистому статусі», — сказала Ковентрі.
Вона також зазначила, що МОК підтримує контакт не з урядами, а з олімпійськими комітетами Росії та Ізраїлю. Коментуючи резолюцію ООН про олімпійське перемир’я на час Ігор-2026, Ковентрі висловила сподівання, що її дотримуватимуться, але наголосила, що спортивні рішення МОК не залежать від політичних домовленостей.
Додамо, що зимові Олімпійські ігри в Мілані та Кортіні-д’Ампеццо стартують 6 лютого 2026 року.
Російські спортсмени почали виступати під нейтральним прапором після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Тоді МОК рекомендував відсторонити російських і білоруських атлетів від міжнародних змагань, згодом комітет дозволив обмежену участь окремих спортсменів у нейтральному статусі: без прапора, гімну та національної символіки, за умови, що вони не підтримували війну і не були пов’язані з російськими силовими структурами. Це рішення неодноразово викликало гострі дискусії всередині МОК і різку критику з боку України та низки інших країн, особливо після інцидентів, коли окремі російські спортсмени публічно підтримували агресію або були пов’язані з армією та спецслужбами рф.
Як повідомляла УМ, Росіяни та білоруси не завада: Україна братиме участь у спільних турнірах.
Трав’яний «шолом» — унікальна подія в світі тенісу та житті кожного тенісиста й тенісистки. >>
Тиждень тому в Австрії фортуна відвернулася від Макса Ферстаппена. >>
Лише одного разу чоловіча збірна України з баскетболу брала участь у фінальній частині чемпіонату світу. >>
Чемпіонат Європи з художньої гімнастики наприкінці весни був лише великою проміжною зупинкою в змагальному календарі найкращих грацій світу. >>
«Червоний Бик» звик до домашніх перемог. Останніми роками траса в австрійському Шпільбергу була особистими «мисливськими угіддями» для нідерландця Макса Ферстаппена, а трибуни на схилах наповнювалися помаранчевим. >>
Усе, що тільки міг виграти Олександр Усик на профі-ринзі, він зробив з лишком. >>