«Золотий» Марусяк: вперше в історії Україна перемогла на Континентальному кубку зі стрибків з трампліна

15:54, 12.02.2023
«Золотий» Марусяк: вперше в історії Україна перемогла на Континентальному кубку зі стрибків з трампліна

Українець вперше в історії переміг на Континентальному кубку зі стрибків з трампліну (Фото: AP)

Перемогу на етапі Континентального Кубка в Німеччині здобув український стрибун із трампліна Євген Марусяк – це перша перемога в історії України на етапі Континентального кубка, який відбувся у німецькому Клінгенталі.

 

Як інформує УМ, про це 12 лютого повідомляє Суспільне-спорт.

 

22-річний Марусяк проводить найкращий сезон у своїй кар'єрі. Наприкінці січня на етапі Кубка світу в австрійському Бад-Міттерндорфі український стрибун оновив одразу кілька національних рекордів: тричі стрибнув на 200+ метрів, а також показав найкращий результат за 13 років, потрапивши до топ-30.

 

На наступному етапі Кубка світу в німецькому Віллінгені Марусяк повторив другий найкращий результат у кар'єрі, посівши 46-е місце. А після етапів Кубка світу залишився у Німеччині для участі у Континентальному Кубку у Клінгенталі, де здобув перемогу і показав найкращий результат України в історії.

 

У Клінгенталі Марусяк взяв участь на двох етапах Континентального Кубка, які відбулися 11 та 12 лютого. В обох випадках українському стрибуну вдалося відібратися до фінального раунду та показати результат у топ-7.

 

На першому етапі Марусяк посів сьоме місце. За підсумками першої спроби українець мав дев'ятий результат, який зміг покращити у другому стрибку. І за сумою двох стрибків фінішував восьмим з загальним результатом 267.1 бала.

 

На наступний день Марусяк виступив уже на другому етапі у рамках Континентального кубка на цьому трампліні. Після першої спроби українцеві вдалося захопити лідерство: він полетів на 138 метрів і отримав за стрибок 135.6 бала.

 

У фінальному раунді 22-річний Марусяк мав розпочати виступи останнім, вже знаючи результати решти стрибунів. Жодному стрибуну перед ним у другій спробі не вдалося навіть подолати позначку у 125 балів, тож у українця була незначна перевага над опонентами.

 

Проте сам Марусяк в останній спробі вдруге поспіль показав найкращий результат! Він виконав стрибок на 135.5 м, за який отримав 130.8 балів.

 

У підсумку український стрибун здобув перемогу на Континентальному Кубку з розгромною перевагою. Найближчого переслідувача - швейцарця Ремо Імхофа - він випередив з перевагою у 17.2 бала.

 

Марусяк став першим українцем в історії, якому вдалося перемогти на Континентальному Кубку. Попереднім найкращим результатом України на Континентальному Кубку було шосте місце Володимира Гливка у 1996 році.

 

Таким чином, за підсумками двох етапів у Клінгенталі Марусякові належать одразу два з трьох найкращих результатів України на Континентальному Кубку.

 

Топ-3 найкращих результати України на Континентальному Кубку

перше місце: Євген Марусяк - 2023 рік

шосте місце: Володимир Гливко - 1996 рік

сьоме місце: Євген Марусяк - 2023 рік

 

22-річний український стрибун з трампліна, представник Івано-Франківської області. У 2022 році він уперше взяв участь в Олімпійських іграх. Його найкращий результат – 47-ме місце на нормальному трампліні.

 

В активі українського спортсема - два подіуми на рівні змагань, що проходять під егідою FIS. У жовтні 2020 року український стрибун з трампліна здобув "золото" та "срібло" на турнірі FIS Cup у румунському Ришнові.

 

Як повідомляла УМ, українська збірна неосновним складом здолала ліванців у поєдинку Кубка Девіса.