В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Рада виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на (материнство) й дозволила використовувати репродуктивні клітини загиблих військових. (Фото з відкритих джерел)
Законопроєкт, який дозволяє зберігання і використання заморожених репродуктивних клітин загиблих військових. Ухвалила у середу, 7 лютого, Верховна Рада України. За нього проголосувало 264 народних обранців.
Як інформує УМ, про це 7 лютого повідомив депутат Ярослав Железняк у Телеграм.
Відтепер у разі загибелі репродуктивні клітини військового безоплатно зберігатимуться у кріобанку протягом трьох років. У разі необхідності цей термін зможе подовжити довірена особа.
Також закон дає право захисниками розпоряджатися власними репродуктивними клітинами на випадок смерті.
Крім того, померлі військові офіційно будуть визнаватися батьком чи матір’ю дитини, зачатої з використанням замороженого біоматеріалу.
Якщо людина розпорядилася своїми репродуктивними клітинами до набрання чинності цього закону, це також є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій.
Нагадаємо, у листопаді 2023 року Володимир Зеленський підписав закон, який дозволив захисникам державним коштом зберігати свій біоматеріал у кріобанках.
Утім, згодом з’ясувалося, що до цього ж закону ухвалили поправку, що з березня 2024 року заморожену сперму військових після їхньої загибелі будуть утилізовувати.
Публічне обговорення проблеми утилізації почала юристка Олени Бабич. Вона розповіла, що її клієнтці відмовили у використанні сперми загиблого чоловіка, який перед виправленням на фронт здав сперму на кріоконсервацію та оформив всі необхідні документи.
Як повідомляла УМ, скандальний законопроєкт про мобілізацію схвалено в першому читанні.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>