Черкаський центр екстреної медичної допомоги отримав шість нових реанімобілів
Черкаський центр екстреної медичної допомоги поповнився ще шістьма сучасними реанімобілями. >>
Рада виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на (материнство) й дозволила використовувати репродуктивні клітини загиблих військових. (Фото з відкритих джерел)
Законопроєкт, який дозволяє зберігання і використання заморожених репродуктивних клітин загиблих військових. Ухвалила у середу, 7 лютого, Верховна Рада України. За нього проголосувало 264 народних обранців.
Як інформує УМ, про це 7 лютого повідомив депутат Ярослав Железняк у Телеграм.
Відтепер у разі загибелі репродуктивні клітини військового безоплатно зберігатимуться у кріобанку протягом трьох років. У разі необхідності цей термін зможе подовжити довірена особа.
Також закон дає право захисниками розпоряджатися власними репродуктивними клітинами на випадок смерті.
Крім того, померлі військові офіційно будуть визнаватися батьком чи матір’ю дитини, зачатої з використанням замороженого біоматеріалу.
Якщо людина розпорядилася своїми репродуктивними клітинами до набрання чинності цього закону, це також є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій.
Нагадаємо, у листопаді 2023 року Володимир Зеленський підписав закон, який дозволив захисникам державним коштом зберігати свій біоматеріал у кріобанках.
Утім, згодом з’ясувалося, що до цього ж закону ухвалили поправку, що з березня 2024 року заморожену сперму військових після їхньої загибелі будуть утилізовувати.
Публічне обговорення проблеми утилізації почала юристка Олени Бабич. Вона розповіла, що її клієнтці відмовили у використанні сперми загиблого чоловіка, який перед виправленням на фронт здав сперму на кріоконсервацію та оформив всі необхідні документи.
Як повідомляла УМ, скандальний законопроєкт про мобілізацію схвалено в першому читанні.
Черкаський центр екстреної медичної допомоги поповнився ще шістьма сучасними реанімобілями. >>
2,5 години знадобилось мультидисциплінарній команді фахівців Полтавської обласної клінічної лікарні, аби дістати каблучку, що застряла у стравоході пацієнта, не вдаючись до хірургічного втручання. >>
Аби зібрати 40 000 фунтів стерлінгів для медиків в Україні Лео Кривський, який працює анестезіологом-консультантом в університетській лікарні Саутгемптона (Великобританія), проплив 4872 кілометри через Атлантичний океан. >>
Українську незламність і прагнення до миру символізують птахи масштабної артінсталяції Origami for Ukraine на фасаді Музею історії міста Києва, яку презентують 9 квітня. >>
Тривале перебування в космосі, як виявили науковці, по-різному впливає на кістки астронавтів. Космічна гравітація майже не впливає на хребці скелета, але значно шкодить щільності деяких кісток. >>
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>