В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Небезпека для життя Назара позаду, його стан поступово покращується (Фото: Охматдит)
Львівські медики врятували 8-річного хлопчика, у якого після коронавіруса було важке ускладнення: симптоми нагадували сильне отруєння, а потім почалося порушення ритму серця
Як інформує Україна молода, про це повідомляють у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні Охматдит.
Напередодні 8-річний Назар перехворів COVID-19. Згодом у нього піднялась температура до 39°C, він скаржився на загальну слабкість, біль у животі та блювоту.
Батьки звернулися до центральної районної лікарні за місцем проживання. Медики поставили діагноз отруєння. Вони розписали лікування, однак стан хлопчика лише погіршувався. З'явився м'язовий біль, а також не зникав біль у животі.
«Організм навіть води не приймав. Слабкість сильна, весь зелений. Я знову звернулася до лікарів, настояла на УЗД. Хотіла усе перевірити. Там виявили накопичення рідини у плевральній порожнині», – каже мама хлопчика Марія.
Хлопчика доставили у реанімацію: у нього посиніла шкіра та було порушення серцевого ритму.
Стан Назара погіршувався, тому його перевели до Охматдиту. У нього діагностували міокардит (запалення міокарда, тобто середнього шару серцевого м'яза) та двобічну пневмонію. Дитині провели ехокардіографію: частота серцевих скорочень становила від 19 до 35 на хвилину.
Завідувачка відділення анестезіології Віра Приймакова розповіла, що це перший випадок, коли дитина поступила у лікарню з такими важкими ускладненнями на серцево-судинну систему.
«Отруєння, як думали спершу, виявилося важким постковідним ускладненням. Це комбінація і вірусу, і бактерії. Ураження провідної системи серця та полісенментарна пневмонія. COVID-19 сильно б'є по імунній системі», – додала завідувачка відділення анестезіології.
Назара перевели на штучну вентиляцію легень та вирішили встановити тимчасовий кардіостимулятор, який ще називають "штучним водієм серцевого ритму".
Небезпека для маленького пацієнта минули: його стан поступово покращується, серце вже працює самостійно. Незабаром медики планують забирати тимчасовий кардіостимулятор. Після того він проведе ще певний час під наглядом лікарів, перш ніж поїхати додому.
Як повідомляла УМ, в Одеській дитячій клінічній лікарні рятували 7-річного хлопчика, який отримав кульове поранення з гвинтівки у серце під час гри з братом.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>