Зміна режиму сну з віком знижує шанси на якісне старіння – дослідження
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
Вакцина американської компанії Moderna показала найбільшу ефективність проти штаму коронавірусу "Дельта". (Фото: grebenka.com/news)
Науковці дослідили три вакцини від коронавірусу - Moderna, Pfizer та Johnson & Johnson та з'ясували, яка з них найефективніше захищає від тяжкого перебігу хвороби при інфікуванні штамом "Дельта".
Як інформує Україна молода, результати дослідження вчені з Інституту Регенштрайфа розмістили на сайті свого інституту.
Згідно з даними дослідження, вакцина американської компанії Moderna показала найбільшу ефективність проти штаму коронавірусу "Дельта".
Дослідники проаналізували ефективність всіх трьох вакцин проти коронавірусу серед осіб старше 18 років і з'ясували, що саме Moderna знижує ризик госпіталізації та потрапляння в невідкладну допомогу.
Госпіталізація при коронавірусі штаму "Дельта"
Moderna знижує ризик на 95%
Pfizer - на 80%
Johnson & Johnson — на 60%
Потрапляння до відділення невідкладної допомоги:
Moderna - знижує ризик на 92%
Pfizer - на 77%
Johnson & Johnson — на 65%
Так, віцепрезидент Інституту Регенштрайфа каже, що згідно з аналітикою та іншими отриманими даними автора дослідження Шона Гренніса, саме ці вакцини наразі залишаються найефективнішим засобом у запобіганні госпіталізації та потрапляння в відділення невідкладної допомоги навіть при наявності коронавірусу штаму "Дельта".
При цьому, автори дослідження відзначили, що для людей старше 75 років ефективність цих трьох вакцин трохи нижче.
"Попри на відмінності ефективності, вакцини все ще забезпечують набагато більший захист, ніж відсутність вакцини. Хоча випадки зараження дійсно трапляються, дані показують, що симптоми менш серйозні. Переважна більшість госпіталізацій і смертей від COVID-19 як і раніше припадає на не щеплених людей",- підкреслив пан Гренніс.
Як повідомляла "УМ", співачка Ірина Федишин накликла на себе гнів противників вакцинації після того, як повідомила, що уся її родина зробила щеплення від коронавірусу.
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
юдський мозок, як загалом й інші органи, старішає поступово, але цей процес часто залежить від генетики та способу життя. >>
Порівняно з одруженими – неодружені люди мають на 80% вищий ризик розвитку депресії. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
Дослідження дає підказки, коли і чому вони кусаються. Імовірно, вони можуть розрізняти смаки — деякі з них впливають на апетит і біологічні процеси комах. Кусати людей комарів змушує поєднання солей з людського поту та амінокислот на шкірі. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>