Росія - наш Карфаген

20:20, 22.01.2021

Не лише про Навального.

 

Я дуже сумніваюся щодо ймовірності демократичної Росії. Принаймні в теперішніх кордонах це малоймовірно. Але кожна спроба демократизації Росії в минулому - це шанс на свободу для поневолених нею народів. Часто це відбувається навіть всупереч волі демократизаторів.

 

В 1917, під час такої спроби, вдалося вирватися  полякам, фінам, литовцям, латвійцям, естонцям.

 

В 1991 цією нагодою успішно скористалося ще більше народів, які входили до оновленої Російської імперії під назвою СССР. Серед них українці.

 

Але Росія і досі багатонаціональна імперія, яка пригнічує народи. Тому я вважаю корисними для України чи світу будь-які спроби демократизації Росії. Навіть якщо її ініціюватимуть і проводитимуть завзяті українофоби.

 

Тому що Росія - наш Карфаген.

  • Холодомор під час війни

    «Україна молода» продовжує друкувати найцікавіші дописи із соціальної мережі «Фейсбук», які віддзеркалюють події та емоції російсько-української війни, повномасштабний період якої триває уже три роки й одинадцять місяців. >>

  • Не росія, а московія; не росіяни, а москалі

    Минулого року тоді постійний представник України в ООН Сергій Кислиця запропонував офіційно іменувати країну-агресорку не росією, а повернути їй історично законну назву — московія. >>

  • Як нам відхреститися від росії

    Мабуть, захмарним цинізмом буде твердження про те, що чим більше українських дітей зачепить ця війна з росіянами, тим довшим буде той відрізок часу, якого нам повинно вистачити, щоб повністю відхреститися від росії. >>