Коронавірус: медичним працівникам потрібна психологічна допомога

13:17, 06.04.2020

Керівники медичних закладів можуть допомогти своїм працівникам краще справлятися, створивши безпечний емоційний простір у робочому середовищі.

Сьогодні на передовій боротьби з COVID-19 знаходяться медичні працівники. Вони працюють у шаленому ритмі, аби допомогти всім, хто потребує лікування. Надмірний стрес, тривожність, депресивні та інші негативні емоційні стани — те, з чим вони можуть стикнутися в майбутньому або вже стикнулися зараз.

 

Нещодавно було опубліковано одне з перших досліджень стосовно психологічного стану медичних працівників, які працювали з пацієнтами з COVID-19 у Китаї. Під час опитування медики повідомили, що найбільше на їхній емоційний стан впливали наступні чинники:

 

▪ Емоційне перенапруження та фізичне виснаження під час догляду за великою кількістю пацієнтів та очікування ще більшого напливу.

▪ Переймання через своїх колег, які можуть захворіти чи померти внаслідок COVID-19.

▪ Нестача засобів індивідуального захисту, апаратів штучної вентиляції легень та іншого необхідного обладнання (це проблема наразі характерна для усіх країн).

▪ Страх інфікувати своїх рідних та близьких — особливо тих, хто в групі ризику. Зокрема, у цей час багато медпрацівників ізолюються від своїх родин і не мають можливості бачити своїх рідних.

▪ Занепокоєння з приводу прийняття нових або незнайомих клінічних ролей та збільшення навантаження через догляд за пацієнтами з COVID-19.

▪ Обмежений доступ до психологічної підтримки для боротьби з депресією, тривожністю та надмірним стресом.

 

Аби допомогти медичним працівникам залишатися в порядку, важливо вже зараз почати піклуватися про їхнє психічне здоров’я.

 

  • За отруєнням Віктора Ющенка ймовірно стоїть росія - розвідка США

    Цей страшний злочин підірвав здоровʼя Ющенка, перший рік його президентства був пеклом, з постійними лікарнями і десятками операцій. Але він вистояв, зробив все, для усвідомлення суспільством трагедії Голодомору, відстоював проєвропейський вектор розвитку країни >>

  • Українська дилема Трампа

    Суперечлива і драматична інтрига виборів у США завершилася обранням президентом Дональда Трампа . Кампанія ще тривало буде аналізуватися у пошуках відповідей на причини поразки К. Харріс і перемоги Д. Трампа. >>

  • Війна росії з Україною почалася 107 років тому

    Перші кроки як агресор більшовицька Росія зробила не 7-го, а 11 листопада 1917 року. Через три дні після проголошення в Києві незалежної Української Народної Республіки, що сталося 8 листопада. >>

  • Хейтером може стати кожен: не реагуйте і не вступайте в пусті суперечки

    Якщо хтось думає, що хейт – це джерело сили та енергії, то помиляється. Це болото, трясовина, в якій чим більше «дій» – тим більше людина загрузає і тоне, не може дихати, почувається брудною і паралізованою. >>

  • Трамп тріумфує. Історичний камбек

    Раніше переобратися після паузи в один термін вдавалося лише одному президенту США — це був Гровер Клівленд (президент у 1885−1889 та 1893 -1897 роках). >>