Вердикт Ради: Сибігу - залишити в кріслі, Шмигаля - на міністра оборони
Верховна Рада України в четвер, 17 липня, у рамках затвердження нового уряду на чолі з Юлією Свириденко перепризначила на посаді міністра закордонних справ Андрія Сибігу. >>
На посаду керівника закладу дошкільної освіти може бути призначена особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту.
У Київській області керівниця закладу освіти під час виконання посадових обов’язків спілкувався недержавною мовою: директорку школи звільнили за вживання на роботі російської мови – це порушення українського законодавства, оскільки мовою освітнього процесу є лише українська.
Як інформує УМ, про це 13 квітня повідомила освітня омбудсменка Надія Лещик на сайті відомства.
За її словами, скарги на директорку школи подали батьки учнів. Вони повідомили, що жінка послуговується російською під час спілкування зі школярами, вчителями та батьками, а також під час заходів у школі.
"Батьки, серед яких зокрема військовослужбовці, повідомили, що директорка закладу під час виконання посадових обов’язків використовує російську мову.
На численні зауваження щодо необхідності використання державної мови не реагує, аргументуючи тим, що їй так зручно спілкуватися", – повідомила омбудсменка.
На підтвердження своїх слів батьки надали відео, на яких директорка розмовляє російською.
Згідно із законодавством, директори шкіл повинні вільно володіти державною мовою – це передбачено у Законі "Про освіту". Тож омбудсменка надіслала лист до засновника школи, аби перевірили, чи посадовиця відповідає цим вимогам.
У відповідь в управлінні освіти зазначили, що у 2021 році, коли школа перейшла у їхнє підпорядкування, директорці рекомендували подати документи, які б засвідчили її рівень володіння українською мовою. Однак станом на квітень 2025 року вона досі не подала жодного сертифіката.
"За результатами атестації у квітні 2025 року було встановлено її невідповідність займаній посаді директора закладу. Як наслідок вона була звільнена наказом начальника органу управління освіти", – зазначила Надія Лещик.
Про яку саме школу йдеться, омбудсменка не уточнила.
Як повідомляла УМ, нещодавно мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповідав, що у 2021-2022 навчальному році близько 100 тисяч українських дітей навчалися російською мовою або вивчали її як іноземну. Зараз їхня кількість скоротилася до 345 учнів по всій країні.
Верховна Рада України в четвер, 17 липня, у рамках затвердження нового уряду на чолі з Юлією Свириденко перепризначила на посаді міністра закордонних справ Андрія Сибігу. >>
Україна в четвер, 17 липня, змогла повернути тіла ще 1000 загиблих українських військових, які утримувала росія. >>
До короткого списку престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2025, увійшли українки Женя Полосіна, Юлія Ґвілім, Вікторія Кієнко й Марія Тіхонова. >>
Законопроєкт № 13229 про внесення змін до Закону «Про військовий обовʼязок і військову службу» у середу, 16 липня, ухвалила Верховна Рада України: дозволили чоловікам та жінкам старше 60 років підписувати контракт на проходження військової служби. >>
Європейський Союз у своєму довгостроковому бюджеті на 2028-2034 роки запланував 100 мільярдів євро на підтримку України. >>
Масштабна реформа Кабміну готується цими днями в Україні : планується ротація ключових посад, об'єднання міністерств і дипломатичні ротації. >>