Захищаючи Україну загинув 19-річний добровольць Філіп Антосяк
Із 19-річним добровольцем з Польщі Філіпом Антосяком, який загинув біля Покровська Донецької області, попрощалися в Києві. >>
Костянтин Жук («Нельсон»). (Фото: Фейсбук Братство. Спецпідрозділ ГУР МО України.)
На фронті здобув вічне життя в бою полковник Костянтин Жук, брат Нельсон.
Як інформує УМ, про це 22 січня повідомило Братство. Спецпідрозділ ГУР МО у Фейсбуці.
«До війни - професійний військовий, президент Національної асоціації мотоциклістів України, один із засновників київського Пласту.
В часи АТО - командир батальйону спецпризначення "Гарпун" в складі МВС, очолював контрдиверсійну групу в складі СБУ.
В байкерських колах знаний як Полк», - повідомили в Братстві.
Не зважаючи на поважний вік, після початку великої війни долучився до батальйону ГУР МО Братство.
Керував кількома підрозділами із залучення іноземних добровольців. Брав участь в управлінні обороною о.Зміїний.
Загинув у Вовчанську, як командир штурмової групи, прикриваючи відхід побратимів.
Також про загибель побратима написав 22 січня у Фейсбуці Юрій Юзич.
«Сьогодні Братство. Спецпідрозділ ГУР МО повідомив, що загинув командир штурмової групи полковник Констянтин Жук, 68 (!) років. Кадровий військовий радянської армії, член Пласту та ОУН з 1990-ї років. Командир добробату «Гарпун» у 2014-2015 роках.
«Очолював контрдиверсійну групу в складі СБУ» (справжня посада колись здивує). 2022 року як командир батальйону «Вільна Україна» брав участь в обороні Києва, звільнені Миколаївщини. Брав участь в управлінні обороною о. Зміїний. Керував кількома підрозділами із залучення іноземних добровольців (колись ГУР ще напише в яких операціях).
Знав особисто друга Полковника з 90-х. Як офіцера Генштабу, який прийшов в Пласт, щоб посилити військовий вишкіл молоді. Він робив все, що в його силах, щоб наша молодь була готовою до війни, у той час, як кадрова армія скорочувалсь і постійно реформувалась. Костя завжди говорив, що треба готуватись до тотальної війни - усім. Проводив масу вишколів для пластунів і пластунок – від парашутних починачи.
Саме він чітко артикулював, що кожен член нашого куреня – Орден Залізної Остроги – обов’язково має пройти військовий вишкіл та стати офіцером. Щоб, за потреби, бути готовим брати відповідальність. І ті, хто поставали офіцерами опісля не пошкодували. Бо були готовими!
Народився Полковник 21 травня 1955 в м. Сміла на Черкащині. Православний, позапартійний. Мав три вищі освіти, які здобував у Харкові, Одесі та Києві. Базово – радіоінженер.
До 1992 року служив в радянській армії на командних посадах до командира окремого батальйону включно.
З 1992 року в ЗСУ, з 2004 - у запасі. 18 травня 1999 року склав пластову присягу. Двадцять років своєї військової пенсії інвестував у військову підготовку молоді. Ще перебуваючи в ЗСУ пройшов новацькі та юнацький вишколи виховників.
Друг Полковник – вже шостий загиблий на фронті член пластового куреня Орден Залізної Остроги із 80-ти, які в Силах оборони - від Нацгвардії та воюючих патрульних поліцейських до ССО.
Загинув серед тих, які перші пішли відбивати Вовчанськ у травні 2024 - після проприву окупантів. Залишився прикривати відхід побратимів… Жив, як справжній воїн, пішов на Вічну Ватру героєм. Вічна Пам'ять Герою!», - написав побратим.
Як повідомляла УМ, молодий український льотчик 299-ї бригади тактичної авіації загинув у бою.
Із 19-річним добровольцем з Польщі Філіпом Антосяком, який загинув біля Покровська Донецької області, попрощалися в Києві. >>
До довічного ув'язнення, створений російською владою "Верховний суд" так званої "ДНР", засудив громадянина Грузії Ніколоса Беріанідзе, який воював на боці України у складі 12-ї бригади спеціального призначення "Азов". >>
Захищаючи Україну загинув поет із Тернополя, боєць 5 окремої штурмової бригади Михайло Микусь. >>
147 митців і 95 медійників Україна втратила внаслідок російської агресії: серед яких 7 іноземних журналістів, що висвітлювали події для світової аудиторії. >>
Захищаючи Україну 22 січня загинув відомий кіномитець, ексначальник управління держрегулювання та реалізації кінопроєктів у Держкіно, кінорежисер Станіслав Притула. Йому було лише 40 років. >>
У Полтаві одна з команд волонтерського корпусу «Все буде Україна!» створює печі-«буржуйки» для наших оборонців. >>