Українці «за» відновлення ядерної зброї країни — опитування, фото

14:21, 23.12.2024

Ядерна зброя - вагомий фактор у стримуванні агресора.

До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання.

 

Як інформує УМ, про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 2–17 грудня.

 

Водночас соціологи зазначають, що підтримка ідеї відновлення ядерної зброї знижується, якщо вказати певні умови.

 

Дослідники кажуть, що якщо йдеться про втрату підтримки та санкції від Заходу, то прихильне ставлення до відновлення ядерної зброї знижується до 46%, а частка тих, хто не підтримає таку ініціативу, зростає до 44%. Решта 10% мають невизначені погляди.

 

Проте якщо Україна має достатньо ресурсів протриматися до моменту отримання ядерної зброї, то 58% готові були б піти на втрату підтримки Заходу з метою отримання ядерної зброї.

 

 

Не підтримали б рішення отримати ядерну зброю за такого сценарію — 33% (і решта 8% мають невизначені погляди), зазначили соціологи.

 

Дослідники, які проводили опитування, також нагадують, як 30 років тому, у 1994 році, українці ставилися до ядерної зброї. 

 

Так, у середині 1994 року 50% українців вважали, що Україна має стати без’ядерною державою, а за володіння ядерною зброєю виступали 30%. Решта 20% мали невизначені погляди.

 

Трохи пізніше того самого року, восени, українцям ставили запитання в трохи іншому формулюванні, але при якому 29% виступали за збереження ядерної зброї, 42% підтримували вивезення ядерної зброї з території України, а 29% мали невизначені погляди.

 

Важливо, що ставлення до ядерної зброї не дуже відрізнялося залежно від регіону: залежно від регіону орієнтовно 25-35% хотіли збереження ядерної зброї проти 45-55%, які виступали за без’ядерний статус.

 

 

Причому на той період (1994 рік) питання ядерної зброї у свідомості українців значно поступалося за актуальністю іншим питанням. На запитання, які проблеми найбільше турбують українців, лише 5% до топпроблем зараховувати питання ядерної зброї.

 

Опитування проводили упродовж 2–17 грудня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, які підконтрольні уряду України. У дослідженні взяли участь 2000 респондентів віком від 18 років.

 

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%.

 

Як повідомляла УМ, ціна Будапештського меморандуму – російсько-українська війна на знищення українців.