Клята бюрократія: тисячі литовських дронів «прилетять» в Україну із значною затримкою, фото
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
Коли купуєте військові облігації, допомагаєте забезпечити військових технікою, їжею й медикаментами, а ще підтримуєте економіку країни.
Дві нові військові облігації зʼявилися на порталі держпослуг «Дія». Їх назвали на честь тимчасово окупованих міст — «Вугледар» та «Скадовськ».
Як інформує УМ, про це 10 грудня повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Телеграм.
Облігація «Вугледар» матиме ставку від 15,6 %, кошти виплатять 29 квітня 2026 року. Щодо «Скадовська», то тут ставка становитиме від 16,4 %, а дата виплати — 7 квітня 2027 року.
Федоров наголосив, що коли люди купують військові облігації, то допомагають забезпечити військових технікою, їжею й медикаментами, а ще підтримують економіку країни.
Кожна облігація відображатиметься в «Дії» й нагадуватиме про допомогу державі.
Зауважимо, що військові облігації — це різновид цінних паперів, які держава випускає для підтримки економіки. Фактично вона запозичує гроші у своїх громадян на період війни, гарантуючи повернення цих коштів у майбутньому.
А призначення цих облігацій — підтримка обороноздатності та функціонування країни в умовах бойових дій. Зазвичай вартість цих паперів роблять значно нижчою за традиційні, аби залучити якнайбільше інвесторів. Військові облігації випускали, зокрема, під час Першої та Другої світових війн.
Раніше в «Дії» оприлюднили інші цінні папери, названі на честь окупованих українських міст: «Вовчанськ», «Лазурне», «Джарилгач», «Гурзуф», «Судак». Також доступні до купівлі «Керч», «Джанкой», «Євпаторія», «Сімферополь», «Асканія Нова». У квітні 2024 року з’явилися облігації «Бахчисарай» і «Макіївка». А у жовтні випустили облігації «Дебальцеве» та «Авдіївка».
Як повідомляла УМ, Експериментальний проєкт в «Дії»: запускається рекрутинг в електронній формі.
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
У нашій державі День українського політв'язня відзначають 12 січня. >>
Відомий український історик Ярослав Грицак, який нещодавно став лауреатом премії польскої фундації ім. Юзефа Тішнера, вирішив передати свою фінансову винагороду на Сили оборони України. >>
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>