Скандал у Мінветеранів: звільнено заступницю міністра, фото
Через приниження з боку керівництва колишній військовий та журналіст Євген Шибалов звільнився з Міністерства у справах ветеранів. >>
Цей вирок може залишитись унікальним саме у своїй реальності, через тривалий розгляд інших судових справ та сплив строків давності. (Фото: Фейсбук Адвокатська дорадча група)
Без змін залишив касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду обвинувальні вироки у вигляді трьох років позбавлення волі колишнім командирам відділень 3-ї роти київського «Беркуту» Віктору Ейсмонту та Володимиру Мохоню, які раніше були засуджені за розгін студентського Майдану 30 листопада 2013 року.
Як інформує УМ, про це повідомила Адвокатська дорадча група в Фейсбуці.
«Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розглянув скарги представника потерпілого, прокурора та захисників на ухвалу Київського апеляційного суду та обвинувальний вирок Шевченківського суду Києва від 14.06.2021 командирам відділень 3-ї роти київського «Беркуту» Віктору Ейсмонту та Володимиру Мохоню.
Верховний Суд підтвердив обвинувальний вирок Шевченківського суду у частині визнання вини та призначення покарання беркутівцям — 3 роки позбавлення волі з забороною обіймати посади в правоохоронних органах протягом трьох років», - йдеться у повідомленні.
ВС також залишив без задоволення скарги прокурора та захисників обвинувачених.
У своїх скаргах обвинувачені та їх захисники просили суд скасувати обидва рішення та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Захисник додатково просив у випадку, якщо це прохання не буде задоволено, застосувати ст. 75 ККУ - звільнити від відбування покарання з випробуванням.
Прокуратура та потерпілий клопотали про збільшення терміну покарання та визнання, що обвинувачені виконували явно злочинний наказ та діяли за попередньою змовою групою осіб, а не ситуативно. Ці вимоги сторін ВС залишив без задоволення.
Крім того, ВС частково задовольнив скаргу представника потерпілого Світлани Петраковської та повернув рішення першої інстанції в частині цивільного позову. Зокрема, суд повернув суму моральної шкоди для потерпілого, яку призначив суд першої інстанції - 400 тис. грн. Та вирішив стягнути шкоду не тільки з засуджених, а солідарно з МВС та Нацполіції.
Раніше в інтерв’ю Укрінформу прокурор у «справах Майдану» Іван Бабенко повідомляв, що перші засуджені до трьох років позбавлення волі за розгін студентського Майдану «беркутівці» Віктор Ейсмонт і Володимир Мохонь, попри рішення апеляційного суду, не у в’язниці, а на волі.
Шевченківський райсуд столиці у 2021 році засудив до трьох років позбавлення волі колишніх «беркутівців» Віктора Ейсмонта і Володимира Мохоня за силовий розгін студентського Майдану в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року.
Як повідомляла УМ, екскомандир «Беркута» Роман Пацеляк звільнився під заставу.
Через приниження з боку керівництва колишній військовий та журналіст Євген Шибалов звільнився з Міністерства у справах ветеранів. >>
За однією з кремлівських програм, відомою як "Культурна карта 4+85", росія планує вивезти 5 тисяч дітей із тимчасово окупованої Луганщини. >>
Радником міністра оборони Рустема Умєрова на громадських засадах став ексміністр інфраструктури Олександр Кубраков. >>
Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово “бусифікація” словом 2024 року. Неологізм, який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою, перебував в центрі суспільної уваги року, що минув. >>
Смертність бджіл в Україні 2024 року на контрольованій території становила 20-25%, це значно вище за показники до повномасштабної війни та пояснюється несприятливими погодними умовами навесні та влітку, які призвели до скорочення площ медоносних рослин. >>
Власний онлайн-кінотеатр запускає Національний центр Олександра Довженка, що є найбільшим архівом українського художнього кіно. На ньому можна буде переглянути українські фільми різних епох легально. >>