Лід скрес: Байден дав «добро» Україні гатити по росії ракетами ATACMS
Чинний президент США Джо Байден вперше дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для удару по території росії. >>
Канцлер заявив , що його позиція стосовно досягнення справедливого миру і виведення російських військ із України , путіним не була сприйнята
Вже очевидною є усталена тенденція набуття Україною статусу впливового міжнародного гравця. . Чому, як не парадоксально, посприяла злочинна інтервенція росії.
Завдяки зусиллям різних гілок влади і нації , вдалося не лише мобілізувати внутрішні резерви , але й ініціювати багатоешелоновану підтримку лідерських країн глобальної демократії , міжнародних організацій та фінансово - банківських структур .
Рішучі дії ЗСУ , сектору безпеки і оборони , вітчизняної дипломатії переконали світ у стійкості та винахідливості українців забезпечити суверенність і цілісність власної держави .
Таким чином Україна постала центром різнопланової уваги і беззаперечним фактором впливу на міжнародній арені у просуванні національних інтересів .
Проте , очевидним є і шалений спротив такому кремля та країн вісі зла і їх маріонеток . Мета очевидна . Різною політико - дипломатичною казуїстикою та м'ясними штурмами на фронті позбутися міжнародної ізоляції . Перекрити мілітарну , фінансово - економічну і політико – дипломатичну підтримку України. Для того , щоб примусити Київ до капітуляції і миру на умовах кремля .
В ряду таких акцій може перебувати нещодавня телефонна розмова канцлера ФРН О. Шольца із диктатором путіним . Не виключається , що таке рандеву було узгоджено із партнерами по " сімці " для зондажу позиції кремля . Імовірним може бути і латентна комбінація диктатора . Спрямована на формування вигідного для себе європейського порядку денного на передодні інавгурації президента США Д. Трампа . Кремль напевно враховує вразливість канцлера через урядову кризу у ФРН . Та традиційну проросійську налаштованість частини впливових німецьких соціал - демократів ще із часів колишнього СРСР . Недаремно у керівництві СДПН є заклики повернути до активної роботи в партії відомого своєю " дружбою " із путіним ексканцлера шрьодера . І не виключається , що саме він був ключовою ланкою ініціативи телефонної розмови.
.
У публічний простір канцлер заявив , що його позиція стосовно досягнення справедливого миру і виведення російських військ із України , путіним не була сприйнята . Між тим , Німеччина і надалі буде всіляко підтримувати Україну. За виключенням надання ракет " Таурас" та дозволу обстрілювати німецькою зброєю об'єкти на території росії .
Власне це влаштовує диктатора . Бо формально О. Шольц є учасником " коаліції " країн партнерів , що позиціонують себе аналогічно .
Ризик полягає в тому , що подібний пул країн на чолі із США може стати не лише платформою для позбавлення росії міжнародної ізоляції та скорочення санкцій. Але й суттєвого зменшення номенклатури підтримки Києва .
Тим більше , якщо Д . Трамп формуватиме свою адміністрацію за рахунок осіб , які мають далеко не лояльну для України позицію стосовно умов і термінів закінчення війни .
Складається враження , що офіціоз ФРН заслугу колишнього СРСР епохи М. Горбачова щодо об'єднання Німеччини, автоматично перекладає на сучасну націонал - шовіністичну путінську недоімперію . І тому із " вдячності " схильний до преференцій для московських бояр .
Схоже також , що значна частина німецької еліти і громадянського суспільства ще перебуває під впливом творчого доробку колишнього російського царедворця , дипломата ,і поета Федора Тютчева . Який писав " Умом Россию не понять, Аршином общим не измерить : У ней особенная стать - В Россию можно только верить ".
І забувають , що його сучасник , перший канцлер Німецької імперії Отто фон Бісмарк застерігав націю про те , що " Угоди з Росією, не варті навіть того паперу на якому вони підписані ".
Тим паче, що німецькі соціал - демократи мають прикрий приклад. , коли уряд Віллі Брандта у 1974 р. був відправлений у відставку через те , що провідний референт канцлера Гюнтер Гійом був викритий як агент ГУР МДБ НДР , що повністю було підпорядковано колишньому КДБ СРСР.
Сподіватимемося , що заява президента України , МЗС і окремих партнерів стосовно шкідливості таких контактів із путіним для європейської і глобальної безпеки матиме позитивний результат і сприятиме зміцненню подальших плідних контактів між Києвом і Берліном .
Василь Богдан, експерт з питань безпеки, генерал - лейтенант, публіцист, м. Київ, 17.11. 2024 р.
Чинний президент США Джо Байден вперше дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для удару по території росії. >>
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Тисячі людей увечері в понеділок, 28 жовтня, зібрались під парламентом Грузії у Тбілісі на акцію протесту проти оголошених результатів парламентських виборів. >>
Радісні обійми та потиски руки путіну, якому Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт, Генсеком ООН Антоніу Гутеррешем у Казані на саміті БРІКС викликав обурення у здорової частини світу. >>
Якби референдум відбувся найближчим часом, то понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО. >>
На другий день саміту БРІКС у Казані (Республіка Татарстан),прийняття Казанської декларації 23 жовтня, продемонструвало, що росія ще не заручилася міжнародною підтримкою і не створила альтернативної структури безпеки, якої бажає Кремль. >>