Нардеп Одарченко «заробив» 8 років буцегарні
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Жовто-синю картину Марка Ротко продали за 32 млн доларів - картина має близько 2,5 метри висоти. (Фото: Courtesy of Sotheby's)
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів.
Жовто-синя робота Ротко стала топ-лотом аукціону сучасного мистецтва, який пройшов 11 листопада. Загалом цього вечора творів мистецтва продали на 52,6 млн доларів,.
Як інформує УМ, про це повідомило видання ArtNews.
Картина 1954 року висотою майже 2,5 метра раніше належала американському банкіру Полу Меллону та французькому менеджеру у сфері розкоші Франсуа Піно.
У травні 2015 року її продали на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за 46,5 мільйонів доларів, після чого вона перейшла у власність фінансиста-шахрая Джо Лоу.
Зараз картину придбав приватний колекціонер.
Іншими найдорожчими роботами цього аукціону стали "Капелюх" Яой Кусами (1980), проданий за 5,6 млн доларів, "Червоне, біле і чорне" Джорджа Кондо (2014) – за 2,6 млн доларів та ще одна робота Кусами "Сітки – нескінченність" – за 1,3 млн доларів.
Зауважимо, що Марк Ротко – американський художник, що народився у Латвії. Один з найвідоміших представників абстрактного експресіонізму та один з творців живопису кольорового поля.
За словами самого Ротко, він народився як митець восени 1923 року, коли відвідуючи друга в Школі Мистецтв в Нью-Йорку, побачив, як художники малювали модель. Після цього пішов навчатися до "Нової школи дизайну" в Нью-Йорку. Там його навчав один із засновників "абстрактного сюрреалізму" Аршиль Горкі.
Вперше він показав свої роботи у 1928 році, в рамках спільної з молодими художниками виставки. А вже наступного, 1929 року, став викладачем живопису й скульптури в Центральній Академії.
Вже після першої персональної виставки Ротко в Нью-Йорку, де митець показав 15 робіт, критиків вразила його робота з колірними полями. Поступово він став все більше використовувати колірні поля, тоді предмет і форма в його творчості стали втрачати смислове навантаження.
До початку 1950-х років він зосередився на творенні картин, що складалися з декількох колірних площин. Відтоді його прямокутні полотна великого розміру з поєднанням різних кольорів прославили його на весь світ.
Як повідомляла УМ, Картину Івана Марчука продано на аукціоні за рекордні $250 тисяч.
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
У Києві, за адресою провулок Киянівський, 13–21, в межах кількох археологічних памʼяток: «Культурний шар міста Ярослава», «Копирів кінець», «Поселення та могильник на горі Дитинка» та «Історичний ландшафт київських гір» - Київська міська державна адміністрація планує створити паркінг на 320 машин. >>
Стан справ, проблеми збереження та використання пам’яток Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» стали головною темою візиту до Чернігова Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького. >>
"Укрпошта" випустить марки "Тризуб Незалежності" до Дня гідності та свободи. >>
У столичному Театрі драми і комедії на лівому березі «виставу у виставі» з назвою, що в перекладі означає «повна зупинка» — «Ha*l*t», показали майже через півтора року після того, як її київські актори вперше зіграли у Німеччині. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>