Перший історик української мови: 189 років з дня народження Павла Житецького
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
За різними оцінками під час штучного Голодомору 1932-1933 років в Україні померло до 10 мільйонів. (Фото: архів ім. Пшеничного)
Глобальну адвокаційну кампанію «Пам’ятаємо Голодомор – геноцид українців триває» до роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років організовує Світовий конгрес українців.
Як інформує УМ, про це 12 листопада повідомили на сайті СКУ.
«19 листопада минає 1000 днів від початку повномасштабної війни Росії проти України. Ці історичні події пов’язані між собою жорстокістю і безжальністю агресора, що прагне знищити український народ. Ми повинні нагадати світу про жахливі злочини, які чинив комуністичний сталінський режим проти українського народу у XX столітті, як і його спадкоємець, рашистський режим Путіна, знову чинить геноцид на українській землі», – йдеться в повідомленні.
У рамках кампанії в СКУ закликають українську громаду в світі і друзів України спільно організовувати заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голодомору і засудити Росію за «неспровоковану геноцидну війну».
Крім того, охочих приєднатися до кампанії закликають звертатися до урядів країн. «Надсилайте листи-звернення до урядів своїх країн із вимогою визнати Голодомор геноцидом українського народу. Закликайте уряди засудити поточну агресію РФ проти України як геноцид українського народу. Звертайтеся до урядів, аби провести офіційні вшанування памʼяті загиблих чи парламентські слухання до роковин Голодомору-геноциду», – йдеться в повідомленні.
День пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років відзначають щороку в четверту суботу листопада, цього року – 23 листопада.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ розгляд питання про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу активізувався в низці країн, і парламенти по всьому світу почали визнавати Голодомор геноцидом українського народу.
Європейський парламент 15 грудня 2022 року підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Євродепутати також закликали Росію як правонаступницю СРСР вибачитися за дії радянського режиму проти України.
Штучний голод, влаштований радянською владою в 1932–1933 роках в Україні, відомий як Голодомор. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала його геноцидом українського народу.
Як повідомляла УМ, 90-ті роковини Голодомору-геноциду: ПАРЄ вшанувала замордованих українців та закликала протидіяти війні.
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>
"Розсекречені документи з архівів радянського КДБ поставили крапки над "і" у біографії одного з найвідоміших українських поетів-шістдесятників і знаменитого "прораба" горбачовської перебудови Віталія Коротича. >>
На засіданні 13 грудня Кабінет міністрів звільнив очільника інституту національної пам'яті Антона Дробовича у зв’язку із закінченням строку призначення на посаду. >>
У цей день у Тифлісі народився великий український воєначальник Михайла Омелянович-Павленко. >>