Сервіс онлайн-навчання зʼявився в застосунку «Армія+»: у ньому зібрали верифіковані навчальні матеріали з військової справи. Українські військові зможуть здобувати нові звання навіть у польових умовах.
Як інформує УМ, про це 24 жовтня повідомив міністр оборони Рустем Умєров у Фейсбуці.
Авторизованим у застосунку військовим доступні такі курси: «Загальна підготовка», «Побут у польових умовах» і «Безпілотні системи».
Курси розділені на модулі з уроками, після кожного з яких йде тест для перевірки знань, а в кінці курсу — іспит. Інформацію можна буде засвоїти на практиці.
Також в «Армія+» будуть курси «Зв’язок на полі бою» і «Психологічна підготовка».
Нагадаємо, що застосунок «Армія+» презентували 8 серпня. Його створили за аналогією з «Дією», щоб розвантажити військових від паперової роботи. Там доступні функція ідентифікації особи («Армія ID») та система рапортів (електронні рапорти).
В «Армію+» планують також додати цифровий аналог військового квитка і систему бонусів, знижок і соціальних пільг для військових.
У свою чергу «Дія» анонсувала запуск 6 нових сервісів: незабаром на порталі державних послуг стануть доступними шість нових сервісів. Серед них — швидке пересилання документів, перевірка акцизних марок і відомості про зброю.
Про це повідомляє міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Телеграм.
«Майже щотижня запускаємо сервіси в «Дії» та постійно працюємо над розробкою нових. Скоро в застосунку зʼявляться ще 6 сервісів, на які ви чекали та про які постійно писали в коментарях», — каже посадовець.
Так, до переліку оновлень увійшли:
відображення інформації про зброю і дозволи на володіння нею. За потреби користувачі зможуть замовити в застосунку витяг з Єдиного реєстру зброї;
«еАкциз», що дозволить перевірити легальність алкоголю або тютюну через сервіс держпослуг, — відомості про продукцію будуть в електронній системі;
мультишеринг, за допомогою якого українці відправлятимуть копії одразу кількох документів, дДовідки пересилатимуться у кілька кліків;
сервіси для бізнесу в комплексі «е-Підприємець». Триває робота над цифровізацією декларацій та ліцензій для бізнесу. Наприклад, ліцензії на виконання протипожежних робіт;
оповіщення про проблеми зі зв’язком. У випадку знеструмлень можна буде повідомити про це, щоб регулятор міг вирішити ситуацію;
«Дія.Підпис» для юридичних осіб. Він працюватиме як звичайний «Дія.Підпис», але має спростити й прискорити роботу установ і компаній.
Федоров зазначив, що частину сервісів запустять вже незабаром. Водночас щодо решти, за словами міністра, поки «розвʼязують бюрократичні питання».
Єдиний реєстр зброї в Україні розпочав роботу 23 червня 2024 року. Його мета — посилити контроль за обігом вогнепальної зброї та спростити процес її оформлення. За результатами опитування МВС України та Мінцифри в «Дії» у 2022 році, майже 59% респондентів хотіли мати зброю для особистого захисту.
Як повідомляла УМ, Експериментальний проєкт в «Дії»: запускається рекрутинг в електронній формі.