Феєрверк наближення перемоги: нові успіхи Сил оборони у знищенні ворога
У понеділок увечері на болотах спалахнуло чергове військове летовище. >>
Чехія закуповує снаряди для України у країн-союзниць росії.
Ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України започаткувала Чехія й навіть знайшла постачальників у всьому світі включно з країнами-союзницями росії.
Як інформує УМ, про це пише The Wall Street Journal з посиланням на чеських чиновників.
За їхніми словами, радянська спадщина Чехії несподівано знадобилася — країна має звʼязки багатьма країнами Глобального Півдня з великими запасами зброї радянських часів і спроможністю виробляти більше снарядів.
Джерела WSJ не розголошують, про яких саме союзників росії йдеться. Чеські чиновники звернулися до країн, які мають або виробничі потужності, або сумісні боєприпаси на складах, і звʼязала їх із західною країною, яка розмістить замовлення та оплатить доставку. Також Чехія організувала б логістику, щоб поставки йшли через власні кордони або через треті країни, аби росія не дізналася про прямий звʼязок між країною походження та Україною.
«Тут ключове значення має конфіденційність: ми розмовляємо і будемо розмовляти з ким завгодно, незалежно від їх прихильності чи політичної позиції — за дуже незначними винятками, такими як Північна Корея», — додав радник чеського уряду з національної безпеки Томаш Пояр.
Заступник міністра оборони Чехії Ян Жірес зазначив, що Прага зʼясувала невідповідність між дружнім ставленням деяких урядів до рф публічно та їхньою відкритістю до ведення бізнесу з союзниками України.
Загалом Чехія знайшла 800 тисяч артилерійських снарядів від різноманітних коаліцій постачальників по всьому світу, а також виявила ще 700 тисяч, які зможе закупити за рахунок додаткового фінансування.
Наразі Чехія спільно з партнерами змогла зібрати частину коштів на закупку першої партії артилерійських снарядів для України. Ідеться про 300 тисяч боєприпасів із 800 тисяч обіцяних. Країна продовжує шукати партнерів, щоб далі підтримувати Україну в її боротьбі проти російського агресора. Згоду на участь в ініціативі вже дали Німеччина, Франція, Литва, Латвія, Нідерланди, Люксембург, Норвегія і Португалія.
Як повідомляла УМ, єврокомісія виділила на виробництво снарядів пів мільярда євро.
У понеділок увечері на болотах спалахнуло чергове військове летовище. >>
Верховна Рада 19 грудня ухвалила закон про спрощення отримання компенсації за зруйноване й пошкоджене житло на тимчасово окупованих територіях. >>
Конфісковані у пʼяних водіїв машини Латвія передала Україні - загальна їх вартість €2,25 мільйона. >>
Працівники Бердянського порту, що на ТОТ Запорізької області, вже три місяці поспіль не отримують заробітної плати. >>
Літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя заснувала вінницька письменниця Валентина Павленко. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>