Очолив Балтфлот рф: отримав вирок ексвіцеадмірал ВМС України Єлісєєв
Заочно засуджено до 15 років ув'язнення із позбавленням військового звання "віцеадмірал" колишнього першого заступника командувача ВМС ЗСУ, віцеадмірала Сергія Єлісєєва. >>
Вироблена продукція буде скеровуватися підрозділам Сил оборони України.
Власне ліцензійне виробництво FPV-дронів, на державному підприємстві в межах пілотного проєкту, розпочало Міністерство оборони України.
Як інформує УМ, про це 29 січня повідомили на сайті Міністерства оборони України.
"У рамках пілотного проєкту, що стартував у грудні минулого року під загальною координацією Головного управління оборонних інновацій МОУ, держава отримала можливість виробляти кодифіковані FPV-дрони. В рамках тристоронньої угоди приватний розробник надав ліцензійний дозвіл на виробництво БПЛА на базі одного з держпідприємств, що належать до сфери управління Міноборони", - сказано, зокрема, в повідомлені Міноборони.
Як зазначили в МО, дрони поступатимуть на озброєння Силам оборони. Після налагодження та розширення виробництва державне підприємство зможе самостійно подаватися на тендери Агентства оборонних закупівель та інших замовників.
"Досвід позитивний. Завдяки інтеграції держави у виробничі ланцюжки ми отримали чітке розуміння собівартості виробництва дронів та наших конкурентних переваг на цьому ринку. Це дозволить підвищити якість готової продукції за рахунок сталої конкуренції", – заявили в українському оборонному відомстві.
У Міністерстві оборони повідомили, що фахівці Головного управління оборонних інновацій МОУ розробили план для створення подібних виробництв у співпраці з іншими розробниками БпЛА. Це дозволить значно наростити виробничі потужності та прискорити випуск безпілотних систем для фронту.
Нагадаємо, що віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 2 грудна заявив, що Україна застосовує безпілотні літальні апарати, що можуть долати відстань до 1800 км, а також розробляє БпЛА для перехоплення "Шахедів" на основі штучного інтелекту.
22 січня Міністерство оборони кодифікувало та дозволило використовувати в підрозділах Сил оборони розвідувальний авіаційний безпілотник Poseidon.
Як повідомляла УМ, Контракт Міноборони з Rheinmetall та ICEYE: ЗСУ отримуватимуть детальніші космічні знімки поля бою.
Заочно засуджено до 15 років ув'язнення із позбавленням військового звання "віцеадмірал" колишнього першого заступника командувача ВМС ЗСУ, віцеадмірала Сергія Єлісєєва. >>
За рік після створення Сили безпілотних систем (СБС ЗСУ) уразили російські цілі різного рівня на суму майже $40 млрд. >>
росія активно розбудовує військову інфраструктуру поблизу кордонів із країнами НАТО, що потенційно дозволить розмістити там понад 100 тисяч військовослужбовців – цю тенденцію виявило спільне розслідування медіа країн Північної Європи та Балтії >>
У далекому 1963 року 9 червня відійшов у засвіти Василь Барвінський - видатний український композитор, піаніст, диригент, педагог, музикознавець, зять науковця-фізика Івана Пулюя (першовідкривача Х-променів), а ще - "ворога народу", який відбув 10 років мордовських таборів (1888-1963). >>
Олександр Усик, чемпіон світу за версіями WBC, WBA та IBF у надважкій вазі, увійшов до списку 100 найвпливовіших людей у світі спорту за 2026 рік за версією TIME. >>
Концепцію розвитку ракетних військ і артилерії ЗСУ затвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. >>