За ворогом стежитиме нова українська «пташка» - авіакомплекс Poseidon
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Україна може отримати F-16 вже влітку, але тільки 6 із 45 обіцяних винищувачів.
У липні Україна може отримати перші винищувачі F-16, проте через складність навчання партнери передадуть лише 6 винищувачів із 45 обіцяних.
Як інформує УМ, про це повідомило видання New York Times.
Зазначається, що винищувачі готові, а льотні інструктори чекають у новому навчальному центрі в Румунії, який було створено для навчання українських пілотів на F-16.
Проте, за даними видання, українські пілоти ще не прибули попри заяви минулого літа про те, що центр зіграє вирішальну роль у піднятті їх у повітря.
NYT пише, що поки невідомо, коли українські пілоти почнуть навчання в центрі, розташованому на авіабазі Фетешті на південному сході Румунії, яку союзники по НАТО також використовують для навчання на винищувачах.
"Але ця затримка є свідченням плутанини і хаосу, з якими зіткнувся військовий альянс, що поспішає поставити F-16. Це не означає, що українських пілотів не готують. Очікується, що дванадцять пілотів - менше, ніж повна ескадрилья - будуть готові до бойових польотів на F-16 до цього літа після 10 місяців навчання в Данії, Британії та Сполучених Штатах", - йдеться в матеріалі.
Але до того моменту, коли пілоти повернуться в Україну, буде поставлено лише шість F-16 із приблизно 45 винищувачів, які обіцяли європейські союзники, зазначає видання.
Офіційні особи погодилися з тим, що залишається багато невизначеності щодо того, коли кожна країна відправить свої літаки, скільки їх буде, як швидко можна буде навчити пілотів і як Україна отримає достатню кількість людей, які зможуть правильно обслуговувати літаки.
Навчання українських пілотів на F-16 відбувалося із блискавичною швидкістю. Проте процес іде повільніше, аніж розраховували Україна та її партнери, оскільки пілотам, навченим на радянських літаках і тактиці, доводиться освоювати англійську мову і західну військову практику, щоб ефективно використовувати винищувачі.
Як повідомляла УМ, Україна переходить на західні винищувачі F-16 в екстреному порядку, таких прецедентів не було у жодної країни у світі.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
У ніч на 21 січня українські безпілотники атакували авіазавод у Смоленську. Місцевий губернатор підтвердив факт прильоту дронів, традиційно запевнивши, що їхній «Панцир» спрацював бездоганно і вчасно. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>