Постраждалі від війни 11 навчальних закладів відбудують міжнародні партнери
За фінансової підтримки уряду Німеччини програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні започаткувала проєкт «Відбудова шкіл у постраждалих від війни регіонах». >>
Чорне море рашисти буквально нашпигували мінами й із цим потрібно щось робити.
Приєднатися до ініціативи з очищення Чорного моря від мін і забезпечення безпеки морських шляхів – Болгарія, Румунія і Туреччина запросили долучитися й іншим країнам.
Як інформує УМ, про це повідомили Euractiv Bulgaria в Міністерстві оборони Болгарії.
Ініціатива залишається відкритою для спільних дій і участі протимінних сил і засобів інших країн-членів НАТО за межами Чорноморського регіону.
"Наразі протимінні кораблі трьох чорноморських держав-членів НАТО – Болгарії, Румунії та Туреччини – братимуть участь у протимінній військово-морській групі в Чорному морі", – повідомили Euractiv в міністерстві.
Уряд Болгарії наголошує, що діяльність групи не буде спрямована проти будь-якої іншої країни, а операція з розмінування Чорного моря, як очікується, допоможе поліпшити взаємодію і добросусідські відносини між учасниками.
Підписання Меморандуму про взаєморозуміння між урядами Болгарії, Румунії і Туреччини має відбутися в Стамбулі в четвер, після чого розпочнеться процес оперативного планування, спрямований на розробку детальних документів та інструкцій щодо дій групи. Цей процес може зайняти до декількох місяців.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну румунські, болгарські та турецькі військові водолазні команди регулярно знешкоджують міни, що дрейфують у їхніх водах. У жовтні вперше стало відомо, що ці три країни обговорюють створення спільних сил для очищення Чорного моря від мін.
Ці мінно-тральні сили не вважатимуться операцією НАТО, але стануть першою великою спільною дією чорноморських союзників з часу, коли президент РФ Владімір Путін віддав наказ про вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Як повідомляла УМ, Туреччина, Румунія та Болгарія створять спецпідрозділ для розмінування Чорного моря.
За фінансової підтримки уряду Німеччини програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні започаткувала проєкт «Відбудова шкіл у постраждалих від війни регіонах». >>
Сили оборони України продовжують нарощувати інтенсивність ударів по тилових об'єктах російського ВПК. >>
До української столиці в понеділок вранці, 4 листопада, прибула міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. >>
Російські війська увечері 3 листопадазавдали авіаційного удару по Харкову. Постраждали щонайменше 13 людей. >>
Якщо прописати європейські стандарти для питної води в Україні, то виявиться, що в державі лише технічна вода, яка коштує менше. Необхідно буде знизити тарифи на воду, а отже, будуть ненадходження до бюджету. >>
У Київські області в п’яти районах фіксуються пошкодження внаслідок збиття уночі на 3 листопада російських цілей. >>