Життя в окупації, евакуація та близькі на захисті України: історія Юлії Заграй з Херсонщини
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
Буданов вважає, що чисельність Сил оборони треба тримати постійно на рівні понад 1 мільйон осіб. (facebook.com/MinistryofDefence.UA)
Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов переконаний, що жодна кампанія рекрутингу не задовольнить реальні потреби Сил оборони в людях.
Тому, на думку генерал-лейтенанта, відійти від мобілізації не вдасться.
Як інформує Україна молода, про це Буданов заявив під час дискусійної панелі “2024: виклики і перспективи”, яка проходила в рамках спільного проєкту LB.ua і EFI Group “Нова країна”.
«Для розуміння: сукупно Сили оборони України зараз - назву трошки умовну кількість, щоб ми не підійшли до держтаємниці - мільйон сто. Ніякий рекрутинг такі обсяги покрити не може. Виключно мобілізація.
Треба відкидати навіть думки, що від мобілізації можна відійти. Не можна. Мільйон сто не покриє ніякий рекрутинг. Це така ж проблема, як і з боєприпасами, бо обсяги – величезні», - заявив очільник Головного управління розвідки.
І додав, що оголошену чисельність Сил оборони треба тримати постійно на цьому рівні. За його словами, одним із головних питань щодо цього є мотивація громадян.
«З'являється наступне питання: люди, всі, хто хотіли, вони прийшли. Кого призивають? На жаль, відповіді гарної тут не буде. Якщо не знайти для них мотивацію, то скільки б людей - примусово, не примусово, якимось хитрощами або згідно з якимись нормами законодавства ми б не загнали (у армію - Ред.) - їхній ККД буде майже нульовий. Що, у принципі, і відбувається останнім часом, це теж треба визнавати відверто.
У нас немає стільки людей, охочих робити будь-що. Я вже не кажу про те, щоб воювати. А це ж поточне. Будуть втрати, і цю кількість треба тримати постійно», - констатує Буданов.
Він зазначив, що до війни військової служби зазвичай уникали зокрема й через невеликі зарплати. Але тепер, попри нормальне грошове забезпечення, матеріально-фінансова винагорода не є мотиваційним чинником долучатися до армії.
На його думку, є певні причини того, що люди не хочуть іти у Сили оборони.
"Зараз у Силах оборони платять гарні гроші. Тобто, мотиваційний чинник як матеріально-фінансова винагорода - точно вже не перший. І постає питання: чому так? Однієї відповіді я не знаю, і я впевнений, що її не існує. Це комплексна проблема", - вважає керівник військової розвідки.
Генерал каже, що для нього, як для військової людини, є очевидною певна прогалина:
«У нас більшість людей, на жаль, попри те, що кричать “Я — українець”, “Україна понад усе”, громадянами України себе так і не відчули. У них немає відчуття, що ворог захопив нашу територію і що в кожного з нас є священний обов'язок захищати цю країну. Тому й з'являються ці “львівські котли”, “польське воєводство” абощо», — каже Кирило Буданов
І продовжив: «Усі ніби вболівають за Україну, але й багато людей біжать, тікають. Це правда. Ці черги на кордонах… У звʼязку зі своєю діяльністю я вимушений часто їздити в різні місця, постійно перетинаю кордон, не рідко на автомобільному транспорті. Ці черги величезні. І сказати, що там тільки жінки і діти - це неправда. Усі це чудово знають. У багатьох людей немає відчуття, що це твоя війна. І це дуже глибинна проблема, яку гроші не розв’яжуть».
На його думку, потрібен правильний соціальний діалог й обґрунтування, а «просто словами це вже не вирішити», бо «за 30 років ми отримали велику прогалину в цьому».
«Має бути чесна розмова. Значна кількість людей виявилися неготовими відстоювати свою державу. І якщо це війна — то це війна, і не треба цього боятися», — резюмував пан керівник ГУР.
Як повідомляла «УМ», міністр оборони Рустем Умєров закликає місцеву владу ще більше сприяти мобілізаційній роботі в Україні.
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
Співробітники Служби безпеки України за сприяння міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ затримали головного психіатра Збройних Сил, який є заступником Голови Центральної ВЛК та вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби. >>
24-річна громадянка Білорусі, бійчиня Другого Інтернаціонального легіону Марія Зайцава загинула на Донеччині, на Покровському напрямку. >>
Майже кожен ранок колишньої відомої полтавської журналістки, а нині не менш відомої підприємиці й волонтерки Інни Якобенко починається з випічки. >>
Президент Володимир Зеленський присвоїв старшому солдату Дмитру Масловському звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). >>
На фронті загинули командир 55 батальйону Михайло Коваль, начальник артилерії підрозділу - Володимир Ковальський та водій Роман Стащук >>