Найбільший у світі айсберг A23a вирвався на волю
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Супутниковий знімок тропічного шторму. Згідно дослідження до 2100 року майже половина території Землі може увійти у нові кліматичні зони. (Фото: mikolajn/Getty Images)
Поступові зміни температури й опадів призведуть до того, що до 2100 року клімат на 50% Землі може істотно змінитися.
Як інформує УМ, про це йдеться у дослідженні Університету у Вірджинії, повідомляє Science alert.
За словами вчених, кліматичні зміни будуть настільки серйозними, що доведеться перемальовувати карти, створені у 1880-х роках.
"Прогнозується, що до кінця століття від 38 до 50% світової суші буде у кліматичній зоні, відмінній від сьогоднішньої", – пише команда дослідників на чолі зі старшим автором кліматологом Полом Дірмейєром.
Вчені зазначають, що якщо людство найближчим часом не скоротить викиди в атмосферу, темпи глобального потепління продовжуватимуть прискорюватися.
Дослідники очікують, що до 2100 року тропічний клімат пошириться з 23% на 25% суші Землі. Більша частина земної поверхні стане посушливою.
Такі зміни, як показують інші дослідження, можуть похитнути системи виробництва харчових продуктів і поширити хвороби, що передаються комарами, на нові території.
Найбільші кліматичні зміни очікуються у холодних зонах Європи та Північної Америки. До 89% Європи та близько 66% Північної Америки можуть перейти в інший кліматичний пояс до 2100 року.
Найбільш драматичні зміни відбудуться у полярній зоні, яка охоплювала майже 8% площі суші нашої планети між 1901 і 1930 роками. Наразі вона вже скоротилася до 6,5%.
"З початку ХХ століття Земля вже зазнала зміни кліматичної класифікації 14,77% її суші, причому найбільші зміни спостерігалися в Північній Америці, Європі та Океанії", – пишуть Дірмейєр та його колеги.
Цей результат ґрунтується на попередніх оцінках, зроблених у 2015 році з використанням кліматичних моделей, доступних на той час. Вони показали, що до 2010 року приблизно 5,7% загальної площі Землі змістилося в бік тепліших і сухих типів клімату порівняно з 1950 роком.
Як повідомляла УМ, цілі країни зникнуть з обличчя землі у разі підвищення рівня моря.
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>
Жоао Маріньо Нето із Бразилії, якому нині 112 років визнано найстарішим чоловіком у світі. >>
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів. >>