Президенти і науковці України та Польщі домовлялись щодо історичної пам'яті
У присутності лідерів двох держав представники інститутів нацпам’яті обговорили питання історичної пам’яті. Тобто перейшли до конкретних речей. >>
Катаріна Матернова (ЄС залучає експерта з розширення на посаду посла України. Цей крок, на думку чиновників ЄС, є ще одним сигналом підтримки зусиль України приєднатися до блоку, водночас ведучи агресійну війну росії проти країни). (Фото: Katarína Mathernová/Facebook)
Кандидатуру нового посла ЄС в Україні нарешті визначили в Європейському Союзі. На цю посаду планують призначити заступницю генерального директора Європейської комісії з питань розширення Катаріну Матернову.
Як інформує УМ, про це з посиланням на внутрішні документи ЄС пише Euractiv.
Наразі Катаріна Матернова займається розвитком політики сусідства та розширення ЄС і вже підтримувала тісні контакти з українською владою.
«Призначення Матернової може стати ключовим у просуванні європейських інтересів в Україні, водночас пропонуючи всю технічну підтримку та експертизу, необхідну Києву для досягнення прогресу на шляху до вступу», — розповів Euractiv один із посадовців ЄС.
Чинного посла ЄС в Україні Матті Маасікаса призначили у 2019 році. Зміна посла стане регулярною ротацією, адже зазвичай вони працюють по чотири роки. Очікується, що Катаріна Матернова почне працювати в Україні з вересня 2023 року. На її термін, найімовірніше, припаде один із найважливіших етапів — перемовини про вступ України в ЄС.
Сама Матернова у своєму Twitter підтвердила, що її планують призначити на цю посаду.
Україна подала заявку на вступ у ЄС 28 лютого 2022 року, а Грузія та Молдова — 3 березня 2022 року. 23 червня Україна офіційно стала кандидатом у члени Європейського Союзу. Відповідне рішення ухвалили на саміті лідерів країн-членів ЄС. Також цей статус отримала Молдова.
Як повідомляла УМ, «Велика сімка» продовжуватиме санкційний тиск на рф і підтримку України.
У присутності лідерів двох держав представники інститутів нацпам’яті обговорили питання історичної пам’яті. Тобто перейшли до конкретних речей. >>
Рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро затвердив Саміт Європейського союзу. >>
Президент Володимир Зеленський заявив про дефіцит ракет до деяких систем ППО і закликав партнерів допомогти або ракетами, або ліцензіями на їх виготовлення, або грошима для їх придбання. >>
Остаточно узгодженої версії «мирного плану» Україна та США поки що не мають. >>
За запитом Державного бюро розслідувань французькі правоохоронці провели обшуки у колишнього генерального прокурора України. >>
вропейський парламент у середу, 17 грудня, схвалив план Європейського Союзу щодо поступової відмови від імпорту російського газу до кінця 2027 року. >>