223 роки з дня народження непересічного українця Володимира Даля
22 листопада 1801 року народилася цікавенна особистість - Володимир Даль - український письменник і лексограф німецько-данського походження. >>
Трансформатор на одній з великих підстанцій на заході України - таких по всій державі знищено десятки.
Тільки на поверхове швидке відновлення розбитих російськими ударами українських енергооб’єктів, заявив президент Володимир Зеленський, потрібно щонайменше 1,5 млрд євро.
Як інформує УМ, про це 13 грудня він сказав у своєму виступі на Міжнародній конференції "Солідарність з українським народом", організованій спільно Францією та Україною.
"Україна вистояла проти сотень російських ударів різної інтенсивності по нашій енергетиці. Але зараз більшість наших електростанцій, на жаль, пошкоджені або зруйновані обстрілами. Всі гідроелектростанції, всі теплові електростанції", – сказав Зеленський.
Він додав, що один із російських ударів спровокував відключення усіх атомних блоків українських АЕС.
"Лише на поверхове швидке відновлення розбитих російськими ударами українських енергооб’єктів потрібно щонайменше півтора мільярда євро. Щоразу після кожного російського удару ми стараємося відновити технічну можливість генерувати і постачати електрику, але все одно щодобово нашим енергетикам доводиться відключати мільйони, мільйони українців від постачання через критичний дефіцит електрики у загальній енергосистемі", – повідомив Президент.
За його словами, прямо зараз в Україні близько 12 мільйонів людей майже в усіх областях і в столиці відключені від електропостачання.
"На жаль, це типова для нас ситуація. І ми щодня очікуємо нових російських ударів, які можуть екстремально збільшити кількість відключень. Саме тому генератори і джерела безперебійного живлення стали в Україні зараз такою ж необхідністю, як бронетехніка і бронежилет", – підкреслив він.
За словами Зеленського, лише так можна захистити звичайних людей в умовах російської ставки на блекаут.
Глава держави повідомив, що фактично в Україні зараз будується паралельно основній децентралізована система генерації енергії. "Будується дуже швидко в усіх регіонах, багатьма суб’єктами, але все ж таки вона не може задовольнити усі потреби України", – підкреслив Президент.
Він поінформував, що тисячі українських підприємств, малих, середніх бізнесів, соціальних об’єктів продовжують працювати завдяки генераторам. Також на генераторах функціонують лікарні, завдяки генераторам вже збережені сотні тисяч робочих місць, є інтернет та зв’язок.
Окрім того, додав Зеленський, по всій країні відкрито вже понад 5 тисяч "пунктів незламності".
"Я вже вдячний країнам, які вже допомагають Україні з відповідним обладнанням, щоб підтримувати такий рівень енергостійкості нашої держави і суспільства", – підкреслив Зеленський.
Нагадаємо, що через російські обстріли з ладу виведена майже половина енергосистеми України.
Як повідомляла УМ, Міжнародна конференція «Солідарність з українським народом» розпочалася в Парижі.
22 листопада 1801 року народилася цікавенна особистість - Володимир Даль - український письменник і лексограф німецько-данського походження. >>
Бізнес-форум "Італія підтримує "Зроблено в Україні", де представники урядів двох країн говорили про інтеграцію українського й італійського бізнесів задля сталого розвитку промисловості обох країн, відбувся в Італії. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Президент Володимир Зеленський своїм указом від 22 листопада ввів у дію рішення РНБО про нові санкції та позбавлення державних нагород держзрадників. Серед них — колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ та Генпрокуратури, прокурори, артисти, російські політичні, релігійні та культурні діячі >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>
23 листопада в Україні вшановують 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>