Після «Рамштайну»: у Римі Зеленський обговорив із Президентом Італії підтримку України, фото
У Римі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Італії Серджо Маттареллою. >>
Повернення Херсону стане переломним моментом у війні Росії проти України
У штаб-квартирі НАТО у Брюсселі та у Вашингтоні говорять, що звільнення Збройними силами України тимчасово окупованого Херсона може дати поштовх для початку реальних переговорів із Москвою, оскільки це має не лише стратегічне значення з військової точки зору, а й украй важливе з погляду політики та дипломатії.
Повернення Херсону стане переломним моментом у війні Росії проти України та дозволить Києву вести переговори з агресором із позиції сили.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє італійське видання La Republika.
Аналітики НАТО, пише видання, вважають, що Україні є сенс повертатися до переговорів із РФ тоді, коли її перевага буде очевидною. А це може статися після відвоювання тимчасово окупованого Херсона, де зараз відбувається одна з найважчих битв із окупаційною російською армією.
«В останніх аналітичних матеріалах, що циркулюють у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, зіткнення в цьому районі набуває значення не тільки стратегічного з воєнної точки зору, а й політичного і дипломатичного. Насамперед саме США повідомляють про можливість змін своїм союзникам. Тому що перемога над російською армією в одному з найважливіших воріт до Азовського моря та Криму може означати конкретну можливість розпочати перші реальні переговори з Москвою»,– пише видання.
Як повідомляє la Republika, на Заході вважають очевидним, що російські війська перебувають під сильним тиском. Росії не вдалося успішно протистояти українському контрнаступу. І замість протидії армії України Росія будує свою оборону на ударах по інфраструктурі.
«Їх (російських військ. - Ред.) оборонна реакція зосереджена на руйнуванні інфраструктури - електрики, води, мостів, доріг, будівництві потрійної лінії траншей та використанні природних перешкод, таких як річка Дніпро. Мета - загальмувати просування київських військ. Херсон - не просто місто: вирішальне для виходу до моря і основне для керування водними ресурсами та річковим транспортом. Повернути над ним контроль значило би назавжди змінити напрямок конфлікту»,– відзначають автори матеріалу.
Саме тому західні партнери пропонують Україні подумати над початком переговорів із РФ після звільнення Херсона.
«Саме з цієї причини зі США - через Брюссель - надходить повідомлення, яке також є запрошенням українському уряду: якщо і коли Херсон буде повернуто, тоді можна починати переговори. З позиції сили, а не слабкості. Справа в тому, що Білий дім вперше почав висувати конкретний шлях такого роду. Втім, не без Херсона. Не зараз. Ще й тому, що розпочинати переговори на цьому етапі означало б лише дати московській армії час на реорганізацію», – пише видання.
На Заході вважають, що перш ніж сідати за стіл переговорів, необхідно "зміцнити деякі стратегічні "наріжні камені". Саме тому США та НАТО підтвердили президенту України Володимиру Зеленському відправлення озброєння, яке допоможе, зокрема, убезпечити країну від атак за допомогою іранських дронів-камікадзе.
При цьому на позицію США щодо України впливають "два фундаментальні аспекти", про які, за даними видання, згадується практично щодня під час контактів із союзниками щодо НАТО.
«Перший стосується російської загрози застосування тактичних ядерних бомб. Незважаючи на те, що це вважається формою стримування, яка нині не діє, як і раніше, існує ризик, якого слід уникати. Крім того, тому що в цьому випадку не тільки майже неминуче виникне широкомасштабна реакція із застосуванням звичайних озброєнь, але й буде важко стримувати нервозність деяких союзників, таких як поляки, які зараз представляють найближчого до Вашингтона у військовому відношенні партнера ЄС (насправді деякі схеми реагування передбачають використання варшавських військ)»,– пише la Republika .
Другим аспектом є відносини США із Китаєм. Як повідомляє видання, у Вашингтоні вважають, що після втрати Херсона криза російської армії стане очевидною у всьому світі. Тож, якщо ще кілька місяців тому в США одним із кращих варіантів вважали зміну режиму в Кремлі, зараз там побоюються повної поразки президента РФ Володимира Путіна.
«На даний момент для Сполучених Штатів повна поразка Путіна матиме найгірші наслідки: вона означатиме передачу контролю над Росією Китаю. Це було б однаково, що потрапити з вогню та в полум'я. Тому краще мати ворожого лідера, але ослабленого і незалежного від Пекіна»,- пише la Republika.
Автор матеріалу передбачає: позиція Америки оформлюватиметься залежно від політичних чинників, зокрема, від результатів проміжних виборів, які відбудуться найближчим часом. І якщо демократи втратять більшість у Сенаті та Палаті представників, поступившись першістю прихильникам Трампа – наслідки можуть бути непередбачуваними. Та й можлива зустріч Байдена та Путіна на саміті G20 може вплинути на позицію Білого дому.
«Однак війна переходить в іншу фазу завдяки своєрідному "паралельному зближенню" інтересів Кремля і Білого дому. Переговори точно не приведуть одразу до миру, але, можливо, приведуть до припинення вогню на Донбасі. А також до продовження дії зернових угод»,– резюмує la Republika .
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Вашингтон негласно просить Україну показати відкритість для переговорів із росією.
Про це з посиланням на свої джерела у Білому домі повідомило видання WP.
Це нібито необхідно для збереження підтримки України з боку держав, які побоюються затягування війни на роки. Тому адміністрація Байдена негласно закликає українських лідерів показати відкритість до переговорів із Росією та переглянути публічну відмову брати участь у мирних переговорах, якщо президента Володимира Путіна не буде відсторонено від влади.
Як повідомляла УМ, сили НАТО, очолювані США, можуть втрутитися у війну в Україні, якщо дії з боку РФ набудуть «нечуваних та жахливих».
У Римі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Італії Серджо Маттареллою. >>
Імена 88 055 військових рфФ, які загинули від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну встановили російські журналісти. >>
В Любліні, у рекрутинговому центрі Українського легіону, що функціонує при генконсульстві України в Польщі, друга група добровольців з числа громадян України які проживають за кордоном, підписали контракти із Збройними силами України. >>
Останнім часом у Білій Церкві помітили випадки масового отруєння собак >>
Новий поштовий випуск під назвою «I’m Fine:)» презентував Національний поштовий оператор України — «Укрпошта». >>
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>