Росіяни вдари по Запоріжжю та області: чимало руйнувань, є загиблий та поранений, фото
Армія рф завдала авіаудару по Запоріжжю в неділю, 23 листопада. >>
Члени місії МАГАТЕ, які інспектуватимуть ЗАЕС. (Фото: Твіттер Rafael MarianoGrossi)
Рафаель Гроссі, Генеральний директор МАГАТЕ повідомив, що під його керівництвом делегація МАГАТЕ відправилася на Запорізьку АЕС.
Як інформує УМ, про це 29 серпня Гроссі у Twitter.
«Цей день настав, місія МАГАТЕ щодо підтримки та допомоги зараз уже в дорозі на Запоріжську АЕС.
Ми повинні забезпечити безпеку найбільшого в Україні та Європі ядерного об’єкта. Пишаюся тим, що керую цією місією, яка прибуде на ЗАЕС пізніше цього тижня», - написав Гроссі.
За попередніми даними ЗСІ, до складу місії МАГАТЕ увійдуть експерти з Польщі та Литви, які Україна вважає дружніми, але також представники Сербії та Китаю, до яких Україна ставиться з великою підозрою через їхні дружні відносини з Москвою. Інші члени – з країн, які здебільшого стояли осторонь війни в Україні або підтримували відкриті канали зв'язку з Кремлем. До них належать Албанія, Франція, Італія, Йорданія, Мексика та Північна Македонія.
Нагадаємо, що 17 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова забезпечити належний контроль і місія МАГАТЕ може бути направлена на захоплену ЗАЕС в легальний спосіб і дуже швидко.
5 серпня російські окупанти двічі за день обстріляли територію Запорізької АЕС. 6 серпня ввечері російські окупанти ракетами обстріляли Енергодар і влучили по майданчику ЗАЕС. 11 серпня російські війська 4 рази обстріляли Запорізьку АЕС.
США на засіданні Ради Безпеки ООН 11 серпня вказали, що для безпеки ЗАЕС потрібно звідти вивести російські війська. Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя не підтримав пропозицію щодо створення демілітаризованої зони навколо Запорізької атомної станції.
Як повідомляла УМ, Запорізька атомна електростанція в Енергодарі відновила з’єднання з четвертою лінією зв’язку із енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – "Дніпровська".
Армія рф завдала авіаудару по Запоріжжю в неділю, 23 листопада. >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>
Ворог в неділю 17 листопада здійснив масовану атаку на енергетику України, зокрема серйозно пошкодив обладнання теплоелектростанцій ДТЕК. >>
Запорізька АЕС, яка знаходиться в окупації, 16 листопада знову опинилась на межі блекауту. Пошкоджена інфраструктура ускладнює роботу енергосистеми по всій країні. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще двох ворожих поплічників, які на замовлення спецслужб росії шпигували за Силами оборони та вчиняли підпали на півдні та заході України. >>
У Миколаєві внаслідок нічної ворожої атаки виникли пожежі в будинках, загинули п’ятеро людей, одна жінка поранена. >>