Сьогодні 38-річниця катастрофи світового масштабу - Чорнобильської
Виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства, яка сталася 26 квітня 1986 року через бездумні дії радянського керівництва та науковців. >>
Експерти МАГАТЕ обговорюватимуть з фахівцями підприємств відповідні аспекти ядерної та радіаційної безпеки, фізичного захисту, аварійної готовності.
Представники МАГАТЕ перевірять у зоні відчуження об’єкти використання ядерної енергії та нададуть оцінку спроможності їх безпечного функціонування після звільнення від російських загарбників.
Як інформує УМ, про це повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України на своєму сайті.
У рамках місії буде перевірено наявність на підприємствах відповідних технічних експертів з питання безпеки ядерних матеріалів, радіоактивних відходів та відпрацьованого ядерного палива.
«Експерти МАГАТЕ обговорюватимуть з фахівцями підприємств відповідні аспекти ядерної та радіаційної безпеки, фізичного захисту, аварійної готовності», - уточнили в інспекції.
На ДСП «Чорнобильська АЕС» інспектори МАГАТЕ також перевіряють відсутність незаявленого ядерного матеріалу відповідно до Угоди про застосування гарантій у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Напередодні представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) провели перевірку на Рівненській атомній електростанції (РАЕС).
Як повідомляла УМ, офіційний Київ вимагає від Ради безпеки ООН негайно вжити заходів щодо демілітаризації зони відчуження Чорнобильської АЕС та введення туди спеціальної місії ООН для усунення ризику повторення ядерної катастрофи.
Виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства, яка сталася 26 квітня 1986 року через бездумні дії радянського керівництва та науковців. >>
Держприкордонслужбі передадуть частину земель Чорнобильського заповідника вздовж державного кордону. >>
Україна у межах чергового обміну полоненими повернула ще 95 своїх воїнів. Серед них є захисники острова Зміїний, Чорнобильської АЕС, Маріуполя та Бахмута. >>
В полоні РФ залишаються 130 нацгвардійців-захисників ЧАЕС, 47 вдалося витягти >>
Першим кроком на шляху боротьби з російським ядерним терором, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, має стати демілітаризація Запорізької атомної електростанції та санкції проти всієї атомної галузі рф. >>