За ворогом стежитиме нова українська «пташка» - авіакомплекс Poseidon
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Юлія Джима. (Фото НОК України)
На Олімпійських іграх у Пекіні Четвертою гонкою став жіночий спринт. На старт вийшли 89 учасниць, що мали подолати найкоротшу дистанцію - 7.5 км.
Україна у жіночому спринті була представлена у неповному складі: до Юлії Джими та Ірини Петренко, які змагалися в індивідуальній гонці, приєдналася Анастасія Меркушина.
Як інформує УМ, про це 11 лютого повідомили у НОК України.
На Олімпіаді-2022 українським біатлоністкам вже вдавалося показати високий результат. Юлія Джима та Ірина Петренко оновили рекорди сезону, посівши 10-е та 11-е місця в індивідуальній гонці.
У спринті Україна також мала шанси на фініш. Юлія Джима, яка бігла другою гонку серед українок, могла поборотися за медаль.
Джима закрила усі мішені на першій стрільбі, посідаючи четверте проміжне місце. Відставання від італійки Доротеї Вірер складало лише 4.6 секунд, тож за умов успішної "стійки", українка могла поборотися за нагороду.
Однак на "стійці" Джима не закрила четверту мішень, відправившись на коло штрафу, з якого вийшла сьомою. І зберігала шанси лише на потрапляння у квіткову церемонію: відставання від француженки Анаїс Бескон складало дві секунди.
У підсумку Джима випередила Бескон, але фінішувала восьмою. Проте це другий поспіль особистий рекорд для українки на Олімпіадах та другий найкращий результат України у сезоні 2021/22.
Ірина Петренко ж втратила шанси на високі місця на першій стрільбі, не закривши дві мішені. Попри успішну "стійку" та високу швидкість на останньому колі, українська біатлоністка замкнула топ-40.
Щодо Анастасії Меркушиної, то вона також не змогла закрити одну мішень на першій стрільбі. А ось на "стійці" Меркушина відпрацювала краще і завдяки цьому змогла потрапити у топ-30.
Тож від України усі три біатлоністки відібралися у гонку переслідування Олімпіади-2022. Найвище місце матиме Джима, її відставання складатиме 1:07 хвилини.
Олімпійською чемпіонкою спринту стала норвежка Марте Олсбю Ройзеланд. Після "бронзи" в індивідуальній гонці вона здобула "золото" у спринті, випередивши шведку Ельвіру Еберг та італійку Доротею Вірер.
Як повідомляла УМ, на Олімпіаді-2022 в Пекіні,10 лютого, стартують змагання у фрістайлі. Збірна України з фрістайлу не виступить у командному турнірі з акробатики. Причина – позитивні тести на коронавірус.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>
АРМА та Консультативна рада у справах ветеранівпри Президентові України 20 січня підписали Меморандум про співпрацю. Мета документа, підписаного головою АРМА Оленою Думою і головою ради Сергієм Куніциним – підтримка ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та сімей загиблих захисників. >>