Кабмін перейменував 22 географічні об’єкти у Криму
У тимчасово окупованому Криму Україна перейменувала 22 географічних об’єкта - більшості з них повернуто історичні назви. >>
Під час церемонії вручення Томосу.
У четвер, 6 січня, минає третя річниця вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України.
Як повідомляє УМ, відповідна церемонія відбулася у Патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату у Стамбулі.
У ПЦУ нагадали, що 4 січня 2019 року до Константинополя (Стамбул, Туреччина) було привезено підготовлений до підписання Томос про надання автокефалії Православній церкві України, виконаний на пергаменті у стародавньому стилі ієромонахом Лукою, відомим на весь світ іконописцем і каліграфом. Томос – церковний канонічний документ, указ, декрет.
5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав цей історичний документ. «Побожний український народ чекав цього благословенного дня цілих сім століть», – заявив він після підписання.
6 січня 2019 року Вселенський патріарх офіційно вручив предстоятелю Православної церкви України Митрополиту Епіфанію Томос про автокефалію української церкви, а також того дня вперше відбулося євхаристійне співслужіння двох предстоятелів та ієрархів і духовенства обох Церков.
У надвечір'я Різдва Томос привезли до Києва, і він був представлений на різдвяній літургії в Софійському соборі. 8 січня документ повернули в Стамбул для його підписання членами Синоду Вселенського патріархату. “Тож 9 січня 2019 року на Томосі поставили свої підписи всі 12 членів Синоду Вселенського патріархату, чим було формально завершено процес оформлення документа про здобуття автокефалії помісною Українською православною церквою”, - наголошується в повідомленні.
19 квітня 2018 року Верховна Рада підтримала звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.
15 грудня 2018 року в Києві у Софійському соборі відбувся Об'єднавчий собор. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та представники УПЦ Московського патріархату створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля − митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
Як повідомляла УМ, в грудні минулого року три роки тому, завдяки зусиллям як духовної, так світської влади, завдяки зусиллям мільйонів українців постала автокефальна Помісна Православна Церква України.
У тимчасово окупованому Криму Україна перейменувала 22 географічних об’єкта - більшості з них повернуто історичні назви. >>
У 1834 році 18 січня в Махнівці (нині Вінниччина) народився Володимир Антоно́вич - український історик, археолог, етнограф, археограф, увів у науковий обіг термін "Україна-Русь", громадський і політичний діяч. >>
Військовослужбовці Сил оборони України, родичі загиблих військових >>
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>