Вперше у світі: за допомогою стовбурових клітин вдалося відновити зір у людей
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Медсестра отримує ревакцину Pfizer-BioNTech проти COVID-19 в університетській лікарні Чіба. | БЛУМБЕРГ ОСАМУ ЦУКІМОРІ (Фото: ОСАМУ ЦУКІМОРІ)
Вчені із Токійського інституту медичних наук розробила вакцину, яка захищатиме від коронавірусу протягом усього життя.
Як інформує УМ, про це повідомила «The Japan Times».
Клінічні дослідження препарату заплановані на 2023 рік.
Наявні вакцини забезпечують лише тимчасовий імунітет від коронавірусу і для підтримки їхньої ефективності потрібна ревакцинація.
На думку дослідників, вакцина з довічною ефективністю призведе до величезної фінансової економії та дозволить швидше подолати пандемію.
Для створення нового препарату вчені використали розроблену британським лікарем Едвардом Дженнером в 1796 році вакцину від віспи. В її основі лежить безпечний для людини вірус коров'ячої віспи.
"Вона залишається єдиною вакциною, яка успішно знищила інфекційне захворювання, причому останнім відомим випадком був пацієнт у Сомалі в 1977 році після скоординованої глобальної кампанії вакцинації Всесвітньою організацією охорони здоров’я", – пише видання.
Почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара розповів, що новий препарат може виробляти потужні нейтралізуючі антитіла протягом тижня після щеплення і викликати найсильніший серед усіх існуючих вакцин клітинний імунітет.
Однокомпонентну вакцину успішно протестували на мишах – імунітет у них тримався щонайменше 20 місяців.
Також препарат випробували на макаках – у них вакцина сформувала захист від пневмонії.
Клінічні дослідження вакцини проведе фармацевтична компанія Nobelpharma. У випробуваннях візьмуть участь від 150 до 200 добровольців, які щеплені проти Covid-19 та перехворіли.
У разі успішного результату, препарат дозволять до використання.
За прогнозом розробників, це може статися не раніше 2024 року.
Дещо раніше група японських дослідників розробила набір для тестування, який допоможе діагностувати коронавірус на ранній стадії. Завдяки цьому тест-набору можна виявити у себе порушення нюху.
Як повідомляла УМ, в Києві зафіксували перші випадки захворювання на новий штам коронавірусу «омікрон».
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Нові докази на підтримку теорії, що понад 3,5 млрд років тому на Червоній планеті був величезний океан, знайшов китайський марсохід Zhurong. >>
Стоячі столи для роботи останнім часом набирають популярності – вони нібито є порятунком від безперервного сидіння в офісі. >>
Комітет у другий день Нобелівського тижня, 8 жовтня, обрав лауреатів у галузі фізики. >>
У понеділок, 7 жовтня, в перший день Нобелівського тижня, комітет обрав лауреатів у галузі фізіології та медицини. >>
За останні пів року археологи під час розкопок знайшли понад 50 скелетів вікінгів, які збереглися в гарному стані. Знахідки дали рідкісну інформацію про спосіб життя та подорожі тогочасного мореплавного суспільства. >>