Десятки країн включно з Україною зобов’язались відмовитись від вугілля

09:36, 04.11.2021

Шкідливі промислові викиди знищують нашу планету. (Фото: Sean Gallup/Getty Images)

Україна разом із більш ніш 40 країнами на кліматичній конференції COP26 у Глазго погодилася поступово відмовитися від використання викопного вугілля, найбруднішого джерела палива.

 

Як інформує УМ, про це повідомила The Guardian.

 

Великі країни-споживачі вугілля, серед яких зокрема Канада, Польща, Україна та В’єтнам, поступово припинятимуть використання вугілля для виробництва електроенергії. Багатші та більші країни зроблять це у 2030-х роках, а менші країни – у 2040-х, пише видання.

 

Мета «залишити вугілля в історії» була ключовим питанням для господаря саміту COP26 Великої Британії, яка прагне, щоб світ став на шлях обмеження глобального потепління.

 

За даними Міжнародного енергетичного агентства, використання вугілля є однією з найбільших причин викидів парникових газів.

 

«Сьогоднішній день знаменує віху в наших глобальних зусиллях у боротьбі зі зміною клімату, оскільки країни з усіх куточків світу об'єднуються в Глазго, щоб заявити, що вугілля не відіграє ніякої ролі в нашому майбутньому виробництві електроенергії. Сьогоднішні амбітні зобов’язання, взяті на себе нашими міжнародними партнерами, демонструють, що кінець вугілля близький», - заявив бізнес-секретар Великої Британії Квасі Квартенг.

 

Як повідомляла УМ, у столиці Шотландії Глазго в неділю, 31 жовтня, розпочала роботу головна глобальна конференція з кліматичних змін (COP26), яка триватиме до 12 листопада. Це вже 26-й форум під егідою ООН. Він мав відбутися ще восени минулого року, але його перенесли через пандемію COVID-19. Цю конференцію називають вирішальною для боротьби з кліматичними змінами.