Києву — не менше 5 тисяч років, а назва походить не від княжого імені
За світовою практикою, вік прадавніх міст визначають за збігом у часі двох показників — археологічного й топологічного. >>
Масштабний мурал на честь Коновальця у Сколе створив відомий художник-мураліст Андрій Біганський. (facebook.com/Богдан Червак)
Мурал до 130-річчя командира корпусу Січових стрільців УНР, першого Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця створили у місті Сколе, що на Львівщині.
Як інформує Україна молода, про це повідомив голова ОУН Богдан Червак у соціальних мережах в суботу.
Масштабну картину на стіні створив відомий художник-мураліст Андрій Біганський.
«На муралі зображений Євген Коновалець - один із найвизначніших діячів національно-визвольного руху у ХХ сторіччі, а також напис “в тобі пульсує кров героїв”. Загальна площа зображення -91 квадратний метр.
Зображення створене у рамках Програми “Відзначення Року Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця та інших пам’ятних дат у Стрийському районі”, - зазначив пан Червак.
Також голова ОУН зауважив, що могила Коновальця й досі знаходиться в Роттердамі і наголосив на відсутності пам’ятників діячу у Львові, «де гартувався його незламний характер» та у Києві, «де полковник зі зброєю в руках захищав Українську Народну Республіку від московської навали».
«Євген Коновалець був незаперечним авторитетом для Андрія Мельника і Степана Бандери, Лева Ребера, Романа Шухевича, Олега Ольжича», - додав пан Богдан.
Як повідомляла «УМ», пісня про одного з очільників ОУН «Батько наш Бандера» б’є рекорди популярності в TikTok та залітає у тренди YouTube.
За світовою практикою, вік прадавніх міст визначають за збігом у часі двох показників — археологічного й топологічного. >>
Церемонія перепоховання останків полковника Армії УНР, першого голови ОУН Євгена Коновальця відбулася 18 серпня на Національному військовому меморіальному кладовищі >>
У Греції на Святій Горі Афон виявили три раніше невідомі примірники Острозької Біблії 1581 року: їх у закритих монастирських книгосховищах досліджує історик і теолог, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило. >>
Із Роттердама на Львівщину прибув пам’ятник з могили Євгена Коновальця, його встановлять у музеї-садибі полковника в Зашкові. >>
Механізм безоплатної передачі музеям іноземних держав визначених зразків знищеної російської військової техніки підтримав Кабінет міністрів. >>
В Україну доправили прах полковника Армії УНР та першого голови Організації українських націоналістів Євгена Коновальця. >>