У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Робітникам із залишилося демонтувати останню шести частин монументу слави у Львові. (Фото з сайту day.kyiv.ua)
Фахівці завершують демонтаж барельєфів, які були на стіні, що входила в комплекс радянського меморіалу монумента бойової слави радянських збройних сил у Львові на Стрийській.
Про це повідомляє Україна молода з посиланням на місцеві ЗМІ.
Робітникам із залишилося демонтувати останню шести частин, передає «День». Зняті барельєфи передадуть до меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору».
Зауважимо, що ліквідація радянського комплексу розпочалася ще в березні 2019 року. Сам процес був доволі складним через специфічне кріплення барельєфів і роботу на висоті.
Спочатку зняли горельєфи, розміщені на 30-метровій стелі, яка перебувала в аварійному стані. Потім з третьої спроби знесли і саму стелу.
Меморіал «Монумент бойової слави Радянських Збройних сил» відкрили у 1970 році. Ансамбль меморіалу складався з 30-метрової стели, бетонної композиції з фігурами воїнів та алегоричних фігур радянського воїна і «Батьківщини-матері».
За задумом, пам'ятник мав розкривати історію Радянської армії в шести багатофігурних горельєфах: “Народження Червоної армії”, “Громадянська війна”, “Визволення Західної України”, “Рік 1941-й”, “Велика Вітчизняна війна” і “Перемога”.
Тепер Галицька районна адміністрація Львова повинна оголосити про проведення архітектурного конкурсу. Метою його буде створити новий пам’ятний комплекс і громадський простір. Також наразі невідомо, що буде із скульптурами “Батьківщини-матері” і радянського солдата з мечем.
Раніше монумент неодноразово обливали червоною фарбою, оскільки у патріотів він асоціюється з російськими окупантами.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>