Ляшко застерігає: пневмонія через десятиліття стане невиліковною, а трансплантації - припиняться
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак
Міністерство охорони здоров'я хоче в Україні запровадити реабілітацію для людей, які перенесли COVID-19 . У МОЗ розроблено відповідний стандарт, але його ще не затверджено.
Як інформує УМ, про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак під час брифінгу 12 квітня.
«В окремих випадках COVID-19 протікає безсимптомно, але часто розвивається пневмонія, дихальна недостатність, вражаються інші системи і органи.
Це захворювання поліорганне, оскільки є ураження і ускладнення зі сторони серцево-судинної, нервової, ендокринної системи, а також проявляються в значній кількості психоемоційні розлади.
Після лікування необхідне тривале спостереження для виявлення можливих ускладнень і реабілітація для відновлення функцій дихальної, серцево-судинної системи, збереження психічного здоров’я», – розповіла Микичак.
Особливо йдеться про пацієнтів, які перенесли COVID-19 у важких та середньо-важких формах.
За словами Микичак, у міністерстві вже напрацювали відповідні рекомендації з урахуванням світового досвіду.
Зокрема, у співпраці з Державним експертним центром МОЗ розробило стандарт медичної допомоги «Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19 та реконвалесцентів».
«Цей стандарт надіслано для опрацювання, обговорення в регіональні департаменти охорони здоров’я і буде найближчим часом погоджений в структурних підрозділах і відповідних відомствах», – додала заступниця МОЗ.
Також міністерсвто сформувало пропозиції до Національної служби здоров’я щодо запровадження нового пакету медичних послуг з реабілітації пацієнтів після COVID-19.
Це означає, що реабілітаційна допомога фінансуватимуться державою.
У МОЗ також мають визначити і затвердити мережу санаторно-курортних закладів та закладів охорони здоров’я, які зможуть надати відповідну спеціалізовану допомогу.
«МОЗ доручило керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я забезпечити осіб, які перенесли середню і важку форму COVID-19, послугами з реабілітації.
А також визначити і затвердити мережу закладів охорони здоров’я, зокрема, санаторно-курортних закладів місцевого підпорядкування для забезпечення доступу усім пацієнтам до спеціалізованої допомоги, а також скеровувати до санаторіїв МОЗ, які наказом від 6 квітня отримали доручення приймати профільних пацієнтів», – розповіла Микичак.
Пацієнти зможуть отримувати реабілітаційну допомогу після COVID-19 за скеруванням сімейного лікаря.
Коли відповідні послуги стануть доступними, наразі невідомо.
Нагадаємо, 70% українців, які перехворіли на британський штам COVID-19, потребують лікування від постковіду.
Симптоми вірусу можуть зберігатися ще кілька тижнів поспіль, а також довгостроково впливати на організм.
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Одному з підрозділів Національної гвардії, який зараз захищає Україну, черкащани передали на фронт сучасний мобільний шпиталь. >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
На отриманні хабаря у $2 тисячі в Києві правоохоронці затримали заступницю голови Центральної МСЕК, яка обіцяла військовозобов’язаному за цю суму оформити інвалідність. За даними джерел "Української правди" у правоохоронних органах, йдеться про 54-річну Ліану Левченко. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
У рф вирішили сформувати штурмові підрозділи із засуджених, хворих на гепатит "В" і "С" та відправити на війну проти України. >>