Голова Китайського центру з контролю і профілактики захворювань Гао Фу визнав, що ефективність китайських вакцин від коронавірусу низька, тож, мабуть, їх доведеться комбінувати, щоб підвищити ефект.
Як повідомляє УМ, інформагенція AP опублікувала відповідну заяву високопоставленого китайського чиновника, яку він зробив на пресконференції в Ченду (південний захід Китаю).
За словами китайського медичного чиновника, розглядається питання комбінації окремих вакцин.
Експерт також закликав врахувати переваги західних вакцин, створених за технологією мРНК.
«Розроблені в Китаї препарати від коронавірусу не надають дуже високого рівня захисту. Нині офіційно розглядається питання, чи слід нам використовувати вакцини різних технічних виробництв для процесу імунізації», - зазначив Гао Фу.
Згідно з результатами клінічних випробувань у Бразилії, ефективність препарату китайської фармацевтичної компанії у запобіганні інфікуванню коронавірусом - на рівні 50,4 відсотка.
Водночас, за даними самої компанії, препарат запобігає тяжкому перебігу COVID-19 на 80 відсотків.
Дві інші вакцини китайської корпорації Sinopharm демонструють ефективність в 79,3 і 72,5 відсотка.
Відповідний показник вакцини китайського біофармацевтичного гіганта CanSino - 65 відсотків.
Використання іноземних препаратів для щеплень від коронавірусу в КНР поки не схвалили.
Раніше китайські ЗМІ та блогери активно висловлювали сумніви в ефективності та безпеці вакцин, схвалених на Заході, повідомляє AP.
Так, на адресу американської компанії Pfizer і її німецької партнерки BioNTech лунали звинувачення в тому, що ті нібито приховували небезпеку розробленого ними препарату.
Попри це китайські фармконцерни через фірму Fosun Pharma закуповували компоненти для своїх вакцин саме у компаній BioNTech і Pfizer.
ВООЗ поки не рекомендує комбінувати різні вакцини від COVID-19.