За ворогом стежитиме нова українська «пташка» - авіакомплекс Poseidon
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Цього року в тексті диктанту будуть слова на перевірку нового правопису.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності традиційно проходить у День писемності і цього року відбудеться 9 листопада об 9:15. Участь можуть взяти всіх охочі.
Як інформує УМ, його транслюватимуть на "Українському радіо", радіо "Культура", "UA: Першому", всіх регіональних каналах і ютуб-каналі "Суспільного".
Трансляція підготовки й пояснення правил розпочнеться о 9:10, а сам диктант – о 9:30. У 2020 році автор тексту радіо диктанту став письменник, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка Іван Малкович, а читати його українцям буде акторка з чудовою дикцією Римма Зюбіна.
Зазначимо, що радіодиктант задуманий як своєрідний флешмоб чи акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий. Додамо, що цього року в тексті диктанту будуть слова на перевірку нового правопису.
Тим, хто хоче перевірити свій диктант на наявність помилок, треба сфотографувати або відсканувати свій текст і протягом 15 хвилин після завершення диктанту надіслати на електронну пошту: rd@ukr.radio чи у приватні повідомлення на сторінці "Українського радіо" у фейсбуці.
Правильний текст диктанту оприлюднять уже об 11:00 за київським часом.
У бібліотеці Вернадського писати диктант у 2020 році будуть багато відомих українських діячів та зірок: Катерина Павленко та Тарас Шевченко з гурту Go_A, Іван Леньо (гурт Kozak System), Марк Галаневич ("ДахаБраха"), актори Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Калантай, Геннадій Попенко, Наталія Сумська.
А також приєднаються учасники Дитячого Євробачення-2020 від України Олександр Балабанов та багато інших. Наживо з бібліотеки ми повідомимо, як пишуть диктант відомі українці.
Додамо, що за статистикою, без помилок диктант пише не більше ніж один відсоток учасників. Так, 2018 році свої роботи на перевірку надіслали понад 30 тисяч учасників. З них лише 311 не припустилися жодної помилки, а припустилися однієї – 1004.
А у 2019 році лише двоє людей з майже 6 тисяч, які надіслали свої листи, написали радіодиктант без жодної помилки.
Як повідомляла УМ, українців Австралії запрошують долучитися до написання ХХ Радіодиктанту національної єдності 9 листопада.
Радіодиктант національної єдності: Богдан Бенюк намагається вивідати подробиці у Івана Малковича
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>
АРМА та Консультативна рада у справах ветеранівпри Президентові України 20 січня підписали Меморандум про співпрацю. Мета документа, підписаного головою АРМА Оленою Думою і головою ради Сергієм Куніциним – підтримка ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та сімей загиблих захисників. >>